პანკისის პოლიციის განყოფილების უფროსად თეიმურაზ არაბული დაინიშნა
შს ახმეტის რაიონული სამმართველოს დუისის ქვეგანყოფილების უფროსად თეიმურაზ არაბული დაინიშნა. თემურ არაბული დაიბადა 1961 წლის 14 სექტემბერს. 1996 წლიდან 2001 წლის ჩათვლით, პანკისის კრიზისის დროს, ახმეტის პოლიციის უფროსად მუშაობდა. ის კახეთის პოლიციის ყოფილი უფროსის თამაზ თამაზაშვილის ახლო მეგობარია.
2017-12-15
გორის მუნიციპალიტეტის მერიის საშტატო ნუსხას კრიტიკა მოჰყვა
გორის მუნიციპალიტეტის ახლადარჩეული მერის საკადრო ნუსხას გორში კრიტიკა მოჰყვა. კონსტანტინე თავზარაშვილმა გორის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს წარუდგინა საშტატო ნუსხა, რომლის მიხედვით მას სამ-სამი მრჩეველი, თანაშემწე და კონსულტანტი უნდა დაენიშნა. საშტატო ნუსხას საკრებულოს წევრების უმრავლესობამ მხარი დაუჭირა. ოპოზიციის და სამოქალაქო სექტორი აღნიშნული საშტატო ნუსხის დამტკიცებისთვის მერთან ერთად საკრებულოს უმრავლესობის წევრებსაც აკრიტიკებდა.

Teimuraz Arabuli appointed to the position of the head of the Pankisi Gorge Police Sub-Division
Teimuraz Arabuli was appointed to the position of the head of the Duisi sub-division of the Akhmeta municipality department of the Ministry of Internal Affairs. Teimuraz Arabuli was born on September 14, 1961. From 1996 to 2001, during the crisis in the Pankisi Gorge, he was head of the Akhmeta police. He is a close friend of the former head of the Kakheti regional police department Tamaz Tamazashvili.
2017-12-15
Staff list of the Gori municipality mayor was criticized
The staff list presented by the newly elected Gori municipality mayor was criticized in Gori. Mayor Konstantine Tavzarashvili presented the list of staff members in the Gori municipality assembly, according to which he intended to have three advisors, an assistant and a consultant. The majority of the assembly supported the list of new staff members. Opposition members and civil society organizations criticized the mayor and the majority members in the assembly for this decision.