გაქცეული მსჯავრდებული აფხაზეთის საზღვართან დააკავეს
სასჯელაღსრულების მე-14 დაწესებულების ერთ-ერთი პატიმარი 21 სექტემბერს ქუთაისის ინფექციური საავადმყოფოდან გაქცევიდან რამდენიმე საათში სამართალდამცველებმა ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის სოფელ რუხში, გალის საზღვართან დააკავეს.
2014-09-23
მსჯავრდებულები საქმეების გადახედვას ითხოვენ
2014-09-22
ადამიანის უფლებათა ცენტრი მიესალმება მსჯავრდებულის რუსთავის #17 დაწესებულებაში დროულად გადაყვანას
სასჯელაღსრულებისა და პრობაციის სამინისტროს სასჯელაღსრულების დეპარტამენტის გადაწყვეტილებით, 19 სექტემბერს მსჯავრდებული გენადი ჯელაძე #7 სასჯელაღსრულების დაწესებულებიდან რუსთავის #17 სასჯელაღსრულების დაწესებულებაში გადაიყვანეს.
2014-09-19
ადამიანის უფლებათა ცენტრი მსჯავრდებულის სასჯელაღსრულების №7დაწესებულებაში გადაყვანას აპროტესტებს
18 სექტემბერს პრაიმ–ტაიმის პრესკლუბში ადამიანის უფლებათა ცენტრმა გამართა პრესკონფერენცია ჯანმრთელობის მძიმე მდგომარეობის მქონე მსჯავრდებულის, გენადი ჯელაძის №7 სასჯელაღსრულების დაწესებულებაში უკანონო გადაყვანასთან დაკავშირებით.
2014-09-17
ადამიანის უფლებათა ცენტრი მძიმე ფორმით დაავადებული მსჯავრდებულის #7 სასჯელაღსრულების დაწესებულებაში გადაყვანას აპროტესტებს
18 სექტემბერს, 13:00 საათზე პრაიმ-ტაიმის პრესკლუბში ადამიანის უფლებათა ცენტრი გამართავს პრესკონფერენციას ჯანმრთელობის მძიმე მდგომარეობის მქონე მსჯავრდებულის, გენადი ჯელაძის #7 სასჯელაღსრულების დაწესებულებაში უკანონო გადაყვანასთან დაკავშირებით. #7 სასჯელაღსრულების დაწესებულებაში გენადი ჯელაძის სიცოცხლეს საფრთხე ემუქრება.
2014-09-12
ადამიანის უფლებათა ცენტრი პოლიტპატიმრების საქმეებისთვის „საიდუმლო“ გრიფის მოხსნას მოითხოვს
ადამიანის უფლებათა ცენტრი ჯაშუშობის ბრალდებით გასამართლებული პოლიტპატიმრების საქმეებისათვის გრიფის - „საიდუმლოს“ მოხსნას და ხელახალი ობიექტური გამოძიების ჩატარებას ითხოვს. ამის შესახებ ორგანიზაციის წარმომადგენლებმა 12 სექტემბერს საინფორმაციო სააგენტო „პირველის“ პრესკლუბში გამართულ პრესკონფერენციაზე განაცხადეს.

Run Away Prisoner Captured at the Administrative Boarder of Abkhazia
On September 21, law enforcement officers arrested the runaway inmate of the penitentiary establishment # 14 in the village of Rukhi, Zugdidi district near the ABL with Gali district several hours after he had escaped from Kutaisi Infection Hospital.
2014-09-23
Prisoners Request Revision of Their Cases
2014-09-22
Human Rights Center Welcomes Timely Transfer of the Convicted Person into Rustavi Prison # 17
Based on the decision of the Ministry of Corrections of Georgia, on September 19, convict Genadi Jeladze was moved from Prison # 7 into Rustavi Prison # 17.
2014-09-19
Human Rights Centre Protests Transfer of Convict to Penitentiary Establishment #7
On September 18, in the press club of Prime Time, Human Rights Centre held press conference about illegal transfer of severely ill prisoner Genadi Jeladze to Prison #7 penitentiary establishment.
2014-09-17
Human Rights Center Protests Transfer of Severely Ill Convict to #7 Penitentiary Establishment
On September 18th, at 13:00 pm, in the press club of Prime Time, Human Rights Center will hold press conference regarding the illegal transfer of severely ill prisoner, Genadi Jeladze to #7 penitentiary establishment. Genadi Jeladze’s life is in danger in #7 penitentiary establishment.
2014-09-12
Human Rights Center Requests Remove Top Secret Status from the Cases of Former Political Prisoners
Human Rights Center Requests removal of Top Secret Status from the cases of former political prisoners who were charged for espionage and new objective investigation into their cases. Representatives of the organization made the statement at the press-conference in the press-club of the news agency “Pirveli” on September 12.