უფლებადამცველები დაჩი ცაგურიაზე თავდასხმის გამოძიებას მოითხოვენ
საქართველოს არასამთავრობო ორგანიზაციები უფლებადამცველ დაჩი ცაგურიაზე განხორციელებულ თავდასხმას აპროტესტებენ და საქმის სასწრაფო გამოძიებას მოითხოვენ. ამ თემაზე 16 აგვისტოს ადამიანის უფლებათა ცენტრის ოფისში პრესკონფერენცია გაიმართა.
2012-08-13
ადამიანის უფლებათა ცენტრის პრესკონფერენცია - მედიამონიტორინგის პირველი ეტაპის შედეგები
13 აგვისტოს სასტუმრო „შერატონ მეტეხი პალასში“ ადამიანის უფლებათა ცენტრმა მოაწყო პრესკონფერენციას თემაზე - „საპარლამენტო არჩევნების გაშუქების მედიამონიტორინგი - 18 ივნისი - 29 ივლისის შედეგები“.
2012-08-10
„ხელისუფლებები მიდიან და მოდიან, გაჭირვება კი რჩება“ – humanrights.ge-ს რეპორტაჟი უკანაფშავიდან
უკანაფშაველები თავს ხელისუფლებისგან მიტოვებულად გრძნობენ. ისინი პოლიტიკური ბატალიებითაც იშვიათად ინტერესდებიან და მოახლოებულ არჩევნებს ინდიფერენტულად ხვდებიან. მათ მიაჩნიათ, რომ რომელი პარტიაც არ უნდა მოვიდეს საქართველოს პარლამენტში, უმრავლესობითა თუ უმცირესობით, მათთვის მაინც არაფერი შეიცვლება.
2012-08-01
უფასო სმა-ჭამა წინასაარჩევნოდ ქდმ–სგან
31 ივლისს „ქრისტიან–დემოკრატიული მოძრაობის“ ლიდერები გურჯაანში, დიდების მემორიალზე კახეთის სხვადასხვა რაიონებიდან მარშუტკებით ჩამოყვანილ მხარდამჭერებს შეხვდნენ. შეხვედრის შემდეგ პარტიამ მემორიალზე შეკრებილ ხალხს მწვადით, კიტრით, პომიდორით, პურით და ღვინით უმასპინძლა.
„მაესტროს“ სოლიდარობის აქცია ბრიუსელში
15 ივლისს ევროკავშირის ინსტიტუტების წინ ევროპის ქვეყნებში მცხოვრებმა ქართველმა ემიგრანტებმა ტელეკომპანია „მაესტროს“ სოლიდარობის აქცია გამართეს. აქციაში მონაწილეობდნენ ბელგიაში, ნიდერლანდებში, საფრანგეთსა და ევროპის სხვა ქვეყნებში მცხოვრები ქართველები. აქციის მონაწილეებს ხელში ეჭირათ სატელევიზიო თეფშები და ტრანსპარანტები: „შევაჩეროთ მედიის მჭამელი!“ „მიშა, ნუ ატყუებ ხალხს“, „მიშა, ხალხს ქვებით ნუ ელაპარაკები!“ „ჩვენ ვიმსახურებთ უკეთეს პრეზიდენტს“ და ა. შ.

10:44, Monday, 20.05.2013
Georgian human rights nongovernmental organizations protest assault on the human rights defender Dachi Tsaguria and request immediate investigation of the incident. On August 16, Human Rights Center gave a press-conference on the issue.
2012-08-13
Human Rights Center’s Press-Conference – Results from the First Stage of Media-Monitoring
Human Rights Center held a press-conference on the topic “Monitoring of Media Coverage of Parliamentary Elections – results of monitoring period June 18-July 29.”
2012-08-10
“Governments Change but Poverty Stays” Reportage of Humanrights.ge from the Backside Pshavi
Residents of Backside Pshavi feel abandoned from the government. They rarely get interested in political debates and are indifferent about upcoming elections. They believe nothing will change for better regardless who gains majority seats in the new parliament of Georgia.
2012-08-01
Free Food Before Elections from CDM
Maestro Solidarity Action in Brussels
Georgians, living in Europe, held a Maestro solidarity assembly in front of the European Union’s Institutes on July 15. Georgians from Belgium, the Netherlands, France, and other European countries participated in the rally. They were holding dish TV- antennas and posters with the following slogans:”Stop Media-Swallower!”, “Misha, do not deceive people”, ”Misha, do not threaten people!”, “We deserve a better president”, etc.