არასამთავრობო ორგანიზაციები მოუწოდებენ პარლამენტის წევრებს, ნდობა არ გამოუცხადონ გახარიას კანდიდატურას
8 სექტემბერს, საქართველოს პარლამენტი მთავრობის ახალი შემადგენლობისთვის ნდობის გამოცხადების საკითხს უყრის კენჭს. გვინდა, მოვუწოდოთ საქართველოს პარლამენტის წევრებს, განურჩევლად მათი პარტიული კუთვნილებისა და პოლიტიკური პოზიციისა, მხარი არ დაუჭირონ გიორგი გახარიას პრემიერ-მინისტრად დანიშვნას.
2019-09-09
ადამიანის უფლებათა ცენტრი პროკურატურისგან ჟურნალისტების დაზარალებულად ცნობას მოითხოვს
20 ივნისს თბილისში, რუსთაველის გამზირზე, პოლიციის მხრიდან ძალის გადამეტებით საპროტესტო აქციის დარბევისას 38 ჟურნალისტი დაშავდა. სხვადასხვა საინფორმაციო საშუალების ჟურნალისტებს ურთულეს პირობებში უწევდათ პროფესიული მოვალეობის შესრულება და მიმდინარე მოვლენების გაშუქება.

NGOs urge Members of Parliament against casting vote of confidence for Gakharia's candidacy
On September 8, the Parliament of Georgia will be casting vote of confidence for the new government. We urge the Members of the Parliament of Georgia, regardless of their party affiliation or political stance, not to support the appointment of Giorgi Gakharia as a Prime Minister.
2019-09-09
Human Rights Center requests the prosecutor’s office to grant victim status to the journalists
On June 20, 38 journalists were injured during the dispersal of the protest demonstration in Rustaveli Avenue, Tbilisi. The journalists of the different media organizations implemented their professional duties and cover the ongoing developments in difficult conditions.