ელენე თევდორაძე პარლამენტის ხელმძღვანელისგან პასუხს ელის
პარლამენტის ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტის თავმჯდომარე ელენე თევდორაძეს აინტერესებს, აღიძრა თუ არა სისხლის სამართლის საქმე იმ პოლიციელების წინააღმდეგ, რომლებმაც 7 ნოემბერს ოპოზიციის საპროტესტო აქციის დაშლისას უფლებამოსილებას გადაამეტეს.
საქმის მოსალოდნელი აღძვრის შესახებ საქართველოს პრეზიდენტმა მიხეილ სააკაშვილმა განაცხადა.
როგორც ელენე თევდორაძემ პარლამენტის დღეს გამართულ ბიუროს სხდომაზე განაცხადა, სააკაშვილის ამ განცხადების შემდეგ მას შეკითხვებით უამრავი ადამიანი დაუკავშირდა, „ბიუროს ან კომიტეტის სახელით ხომ არ გავგზავნოთ წერილი პროკურატურაში და შესაბამისი ინფორმაცია მოვითხოვოთ?“, - იკითხა დეპუტატმა.
როგორც პარლამენტის თავმჯდომარის მოვალეობის შემსრულებელმა მიხეილ მაჭავარიანმა განაცხადა, წერილის გაგზავნა საჭირო არ არის, რადგან ამ საკითხს ის თავად გაარკვევს და სათანადო ინფორმაციას თევდორაძეს 29 ნოემბრის რიგგარეშე სესიაზე გააცნობს.

Elene Tevdoradze Expects a Reply from the Chairwoman of Parliament Regarding Police Behavior on November 7
Elene Tevdoradze, chairwoman of the Human Rights and Civil Integration Committee of the Georgian Parliament, is interested in whether criminal cases were launched against policemen who abused their power during the November 7th dispersal of demonstrators. President Mikheil Saakashvili stated that criminal cases should be launched against those people.
Tevdoradze stated today at a bureau meeting that many people had sought her out after President Saakashvili made his statement. “Shall we petition to the Prosecutor’s Office and demand information about it in the name of our bureau or committee?” the MP asked.
The Interim Chairman of the Georgian Parliament, Mikheil Machavariani, stated that it is not necessary to petition the Prosecutor’s Office for such information as he will attend to the matter personally and inform Tevdoradze about the issue at the special session of Parliament on November 29th.