"ახალმა მემარჯვენეებმა" ამომრჩეველთა სიაში 590 ათასი დარღვევა აღმოაჩინეს
თბილისი. 30.12.07. მედიანიუსი. პარტია "ახალი მემარჯვენეების" წევრის მამუკა კაციტაძის განცხადებით, ამომრჩეველთა მონაცემთა ბაზის გადამოწმების დროს მათ დაახლოებით 590 000 დარღვევა აღმოაჩინეს.
3 400 000 ამომრჩეველს შორის 51 800-ზე მეტი მოქალაქე ხელმეორედაა შეყვანილი შეცვლილი სახელით, გვარით ან საცხოვრებელი მისამართით. მონაცემთა ბაზაში 26 ათასი ადამიანი ორჯერ არის დაფიქსირებული ერთი და იმავე პირადი მონაცემებით.
სხვა სახის დარღვევების ფაქტი კი 510 000 შემთხვევაში ფიქსირდება. "ხელისუფლება 5 იანვრის საპრეზიდენტო არჩევნებზე, მარკირების დროს საკუთარი ადამიანების დაყენებას აპირებს, რაც მათ უფრო გაუადვილებს გაყალბებას", - აღნიშნა კაციტაძემ.
მისივე თქმით, "ახალი მემარჯვენეებისთვის" სანდო წყაროდან ცნობილი გახდა, რომ საჯარო სამსახურებში დასაქმებული პირები თანამშრომლებს ართმევენ საკუთარი და ოჯახის წევრების პირადობის მოწმობებს და უცხადებენ, რომ ამ დოკუმენტებს ისინი 4 იანვრამდე მიიღებენ შესაბამისი უბნის ბეჭედდარტყმულ  ბიულეტენთან ერთად, რომელშიც უკვე შემოხაზული იქნება ნომერი "ხუთი". "ვაფრთხილებთ ყველას, ნუ გაყვებიან სააკაშვილს პოლიტიკურ სამარემდე. ჩვენ ვამხელთ თითოეულ დამნაშავეს, რადგან ჩვენ გვაქვს ამის რესურსი", - განაცხადა მამუკა კაციტაძემ.

“The New Rights” Discovered 590 Thousand Violations on Voters List
Mamuka Katsitadze, the member of the New Rights, stated that while examining the voters list, they detected nearly 590 thousand violations in them.
51 800 citizens out of total 3 400 000 were inserted on the list two times with different names, surnames or addresses. Nearly 26 thousand people are double-registered with similar data.
510 thousand cases of violations were discovered on the lists. “The government intends to appoint their representatives to mark people on January 5 entering the election district; thus they will be able to fraud elections easier,” Katsitadze said.
He also added that the New Rights have learned from reliable sources that the people employed at governmental bodies were seized their and their relatives’ IDs and would receive those documents before January 4 with sealed ballot papers where number 5 will already be marked. “We warn everybody against following Saakashvili until political grave. We will expose every perpetrator; we have all corresponding resources for it,” said Mamuka Katsitadze.