საღამოს 23 საათისათვის არასამთავრობოები ხმების პარალელური დათვლის შედეგებს გამოაქვყნებენ
არსამთავრობო ორგანიზაცია "ახალი თაობა - ახალი ინიციატივის" ხელმძღვანელის კოკი იონათამიშვილის განცხადებით, მიუხედავად იმისა, რომ დღეს გარკვეული სახის საორგანიზაციო და ტექნიკური ხასიათის დარღვევები დაფიქსირდა, ზოგადად საპრეზიდენტო არჩევნები საქართველოში სტაბილურ გარემოში მიმდინარეობს.
იონათამიშვილმა იმედი გამოთქვა, რომ ეს სტაბილურობა დღის ბოლომდე გაგრძელდება. მისი თქმით, ამომრჩეველი საკმაოდ აქტიურობს: 12 საათისათვის ამომრჩეველთა აქტივობის მაჩვენებელმა 15 პროცენტს გადააჭარბა.
როგორც კოკი იონათამიშვილმა განაცხადა საღამოს 11 საათისათვის არასამთავრობო ორგანიზაციები მედიაცენტრიდან საგამოფენო ცენტრ "ექსპოჯორჯიას" მეექვსე პავილიონში გადაინაცვლებენ, ხმების პარალელური დათვლის შედეგებს გამოაქვყნებენ და საზოგადოებას საარჩევნო უბნებზე დღის განმავლობაში მონიტორინგის შედეგებს გააცნობენ.

Koki Ionatamishvili, the head of the NGO “New Generation-New Initiative” reported that despite several organizational and technical violations, the presidential elections of Georgia are going in normal conditions.
Ionatamishvili hopes that the stability will be maintained till the end of the day. He said that voters are very active: at 12:00 PM fifteen percent of population had already voted.
Ionatamishvili reported that at 11:00 PM they will move to the sixth pavilion of the exhibition centre “Expo Georgia” from the NGO media center where they will announce the results of exit-polls and monitoring they carry out during the Election Day.