ბავშვთა და მოზარდა შორის ძალადობის პრობლემას კონფერენცია მიეძღვნება
ხვალ თბილისში, სასტუმრო "ქორთიარდ მარიოტში" გაიხსნება კონფერენცია თემაზე: "ბავშვთა და მოზარდა შორის ძალადობა - პრობლემის გადაწყვეტის გზების ძიება".
ღონისძიების ორგანიზატორები არიან საქართველოს პარლამენტი და ფონდი "გლობალური ინიციატივა ფსიქიატრიაში".
კონფერენციას გახსნის პარლამენტის თავმჯდომარე ნინო ბურჯანაძე. მასში მონაწილეობას მიიღებენ ადგილობრივი და საერთაშორისო სამთავრობო და არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლები. ბავშვებსა და მოზარდებში ძალადობის პრობლემაზე მოხსენებებს წაიკითხავენ გაეროს ბავშვის უფლებების კომიტეტის ექსპერტები, საქართველოს შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს წარმომადგენლები და ამ სფეროში მომუშავე სხვა ორგანიზაციების წევრები.

Organized Violence Conference: Children and Adults
Tomorrow, Conference “Violence among Children and Adults-Seeking Ways to Resolve the Problem” will be held in the hotel “Courtyard Marriot” in Tbilisi.
The conference is to be organized by the Georgian Parliament and Fund “Global Initiative in Psychiatry.”
Nino Burjanadze, chairperson of the Georgian Parliament will open the conference. Local and international governmental and non-governmental organizations will participate. A range of experts from the UN’s Committee for the Rights of the Child, representatives of the Georgian Ministry of Labor, Health and Social Welfare and members of other organizations working in the field will share reports and their views on the issue of violence among children and adults.