ჯონდი ბაღათურია: ხელისუფლება პატიმართა ციხიდან გამოშვებას აჭიანურებს
პოლიტიკური პარტია "ქართული დასის" ლიდერი, ეროვნული საბჭოს წევრი ჯონდი ბაღათურია უკმაყოფილოა 7 ნოემბრის აქციის დროს დაკავებული პირების გათავისუფლებასთან დაკავშირებით მიმდინარე  სამუშაო პროცესით და მიაჩნია, რომ ამ ადამიანების ციხიდან გამოშვება ზედმეტად გაჭიანურდა.
როგორც "მედიანიუსს" ჯონდი ბაღათურიამ განუცხადა, მოლაპარაკებების შედეგად, გუშინ ციხიდან გაათავისუფლეს კიდევ რამდენიმე ადამიანი, მათ შორის 10 ნოემბერს დაკავებული ლევან ბარაბაძე, რომელსაც ბრალად ედებოდა საზოგადოებრივი წესრიგის დამცველისთვის წინააღმდეგობის გაწევა და მუქარა.
"კონსტიტუციას ხელისუფლება დღეში სამჯერ ცვლის და როცა საქმე ეხება ამ ადამიანების ციხიდან გამოშვებას, დროს უკიდურესად აჭიანურებენ", - მიაჩნია ჯონდი ბაღათურიას.
იგი, აგრეთვე უკმაყოფილოა ორიათასლარიანი გირაოთი, რომელსაც ამ ადამიანებს პროცედურული და სამართლებრივი ნორმების ფარგლებში აკისრებენ.
"ქართული დასის" ლიდერი მოითხოვს ციხიდან გამოშვების შემდეგ ნოემბრის აქციების დროს დაკავებული ადამიანების მიმართ სისხლის სამართლის საქმე დროზე შეწყდეს.
აღსანიშნავია, რომ ეროვნული საბჭოსა და ხელისუფლების წარმომადგენელთა სამუშაო ჯგუფების შეხვედრის შემდეგ ოპოზიციის მიერ წარდგენილი 30-კაციანი სიიდან ჯერჯერობით ათამდე ადამიანია გამოშვებული. ამ ადამიანებს ძირითადად, ბრალად ედებათ მასობრივი არეულობის მოწყობა და წესრიგის დამცველებისთვის წინააღმდეგობის გაწევა.

Jondi Baghaturia: Government Prolongs the Process to Release Prisoners from Jails
Jondi Baghaturia, leader of the political party “Georgian Company” and member of the National Council of the United Opposition, is dissatisfied with the working process of the government when it comes to releasing those detained during the November 7 demonstrations. He thinks that the process has been seriously prolonged
Jondi Baghaturia reported to the Medianews that several more people were released from the prison as a result of negotiations; among them Levan Barabadze who was arrested on November 10; he was blamed for the resistance and threatening of law enforcers.
“The government amends the constitution three times a day; but when they have to release people from prison they prolong the time,” said Baghaturia.
He is against the bail of two thousand GEL which is imposed on the people within the procedural and legal norms.
The leader of the “Georgian Company” demands to drop the criminal investigation against the people arrested during the November demonstrations.
It is noteworthy that only nearly ten people are set free from the list of thirty people that was produced to the government by the National Council. These people were blamed for public disorder and resistance against law enforcers.