გორში საარჩევნოდ ყოფილ კორუმპირებულ ჩინოვნიკებს ციხიდან უშვებენ
"ადამიანის უფლებათა ცენტრის" გორის ოფისმა მოიპოვა ინფორმაცია იმასთან დაკავშირებით, რომ "ნაციონალური მოძრაობის" საარჩევნო კომისიის წევრებად დაპატიმრებული და შემდგომ თავდებით გათავისუფლებული ადამიანები ჰყავთ შეყვანილი.
ესენია გორის რაიონის ყოფილი გამგებელი ვასილ მახარაშვილი, რომელიც შიდა ქართლის პროკურატურამ 2007 წლის 12 სექტემბერს კორუფციის ბრალდებით დააკავა და დღეს თავისუფალია.
ხაშურის ყოფილი გამგებელი რეზო ჯობაძე, რომელიც 2006 წელს შიდა ქართლის პროკურატურამ დააკავა და 7 წელი ჰქონოდა მისჯილი.
სოფელ სკრის საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარის მოადგილე - კობა კაკაშვილი და ასევე მე-60 უბნის საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარის მოადგილე სოსო მურადაშვილი.
ყველა მათგანი ირაკლი ოქრუაშვილის გუნდის წევრები იყვნენ. მათზე სისხლის სამართლის საქმე მას შემდეგ აღიძრა, როდესაც ოქრუაშვილმა ახალი პარტიის ჩამოყალიბება დაიწყო.

Corrupted Public Officials in Gori Distict Released from Prison Before Elections
The Human Rights Center’s Gori office was able to access information conforming that former public officials of Gori district has been released from their prison sentence. Already they have found employment as commission members for the ruling National Movement.
One of those recently freed is Vasil Makharashvili who was arrested for corruption by Shida Kartli regional Prosecutor’s Office on September 12 2007..
Rezo Jobadze, former Khashuri district governor, who was arrested in 2006.  He was sentenced to seven years in prison.
Another inmate, Koba Kakashvili, deputy chairperson of the election commission in the village of Skra and Soso Muradashvili, deputy chairperson of the Election Commission # 60, was also released from prison.
All of the now freed prisoners  were team members of Irakli Okruashvili, former Defense Minister of Georgia. Criminal case against those people were launched after Okruashvili established a new political party.