გორში სკოლის დირექტორები "კავეენების" გამო დასაჯეს
გორის მუნიციპალიტეტის გამგეობაში გორის საჯარო სკოლების დირექტორები დაიბარეს და სკოლებში "კავეენების" ცენზურა მკაცრად მოსთხოვეს. როგორც "ადამიანის უფლებათა ცენტრს" სკოლის პედაგოგებმა აცნობეს, ხელისუფლებას თურმე არ მოსწონებია  "კავეენზე" მოსწავლეების მხრიდან მაღალჩინოსნების გამასხარავება.
წინასაარჩევნო პერიოდთან დაკავშირებით, გორის მუნიციპალიტეტის ინიციატივით ქალაქის სკოლებში მხიარულთა და საზრიანთა კლუბის თამაშები ერთი კვირაა მიმდინარეობს.
როგორც გავარკვიეთ, ჟიურის წევრებს, რომლის შემადგენლოებაში შედიოდნენ მუნიციპალიტეტის, მოსწავლე-ახალგაზრდობის სასახლის, რადიო "თრიალეთის" წარმომადგენლები, მოთამაშეებს ნომრები დაუწუნეს. ამის გამო მკაცრი საყვედური სკოლის დირექტორებმა მიიღეს.
მუნიციპალიტეტის გამგებლის მოადგილე ზურაბ ჩხეიძე "ადამიანის უფლებათა ცენტრთან" საუბარში აღნიშნავს, რომ სკოლის დირექტორებმა მხოლოდ შენიშვნა მიიღეს იმასთან დაკავშირებით, რომ წარმოდგენილ ნომრებში მოსწავლეები უხამს სიტყვებს ხმარობდნენ. გამგებლის მოადგილე გვარწმუნებს, რომ ხელისუფლების აღშფოთება "კავეენშჩიკების" მხრიდან მაღალჩინოსნების გაშარჟებას არ მოჰყოლია.

Directors of the Gori Public Schools Were Punished Because of Academic Competitions
Directors of the Gori based Public Schools were invited to the Gori Municipality board and demanded to censure the academic competitions held at schools. Teachers informed the Human Rights Center that government did not like how students who took part in the competition poked  fun of high-ranking officials.
Concurrent to pre-election campaign, the academic competitions have been under way for already a week; the competitions  was initiated by Gori Municipality Board.
Reportedly, jury members were representatives of the Municipality Board, Youth Palace, Radio “Trialeti” and they did not like the performances of the participants. Consequently, the directors of the schools were severely rebuked for allowing their students to take such freedoms.
Zurab Chkheidze, deputy chairperson of the Municipality Board, reported to the Human Rights Center that school directors received just a basic notice from officials over the pupils use foul language in their performances. The deputy governor tried to persuade us that their discontent was not a result humor concerning public officials.