ოპოზიციის აქციას განათლების ეროვნული კავშირიც შეუერთდება
განათლების ეროვნული კავშირი საქართველოს პრეზიდენტის მიხეილ სააკაშვილის მიერ 2004 წელს 26 იანვარს ხელმოწერილი ეროვნული თანხმობის დეკლარაციის დარღვევაში ადანაშაულებს.
განათლების ეროვნული კავშირის მდივნის დავით არაბიძის განცხადებით, ეროვნული თანხმობის დეკლარაციის ექვსივე პუნქტი მიხეილ სააკაშვილის მიერ იქნა დარღვეული და აქედან გამომდინარე, არავისთვის გასაკვირი არ უნდა იყოს ის ფაქტი, რომ საქართველოს მოქალაქეებს სამოქალაქო პოლიტიკური უფლებები წართმეული აქვთ და არ ეძლევათ იმის საშუალება, რომ წარმომადგენლობითი დემოკრატიის პრინციპი განახორციელონ.
დავით არაბიძის თქმით, ქვეყანაში არანაირი საპარლამენტო არჩევნები არ ჩატარებულა.
განათლების ეროვნული კავშირი 10 ივნისს გაერთიანებული ოპოზიციის მიერ დაგეგმილ აქციაში აუცილებლად მიიღებს მონაწილეობას და ოპოზიციას თავის მოთხოვნებსაც გააცნობს.

07:34, Saturday, 25.05.2013
The National  Union for education blames Georgian president Mikheil Saakashvili for abolishing a national agreement declaretion that was signed by him back on 26 Januarry  2004
As Davit Arabidze, the secretary of the National Union for Education, states the six paragraph of the national agreement declaretion were abolished by Mikheil Saakashvili, following from this fact it is not surprise that Georgian citizens do not  civil political rights and they have not the opportunity to realise representative democratic principles.
Davit Arabidze says that no parliamentary elections were held in the country.
The National Union for education will take part in the demonstration that will be held on 10 June by the United Opposition and they share their demands with the opposition.