ტელეკომპანია „იმედის“ საინფორმაციო გადაცემები სექტემბრიდან გავა ეთერში
ამის შესახებ გაზეთ „ყველა სიახლესთან“ საუბარში განაცხადა  „იმედის“ გასართობი მიმართულებების პროდიუსერმა ნინო ზაუტაშვილმა. მისივე თქმით,  ეს საკითხი უკვე გადაწყვეტილია.
უფრო ადრე,  „ტელეიმედის“ გენერალურმა დირექტორმა ბიძინა ბარათაშვილმა განაცხადა, რომ ტექნიკური პრობლემების მოგვარების შემთხვევაში, „იმედი“ საინფორმაციო გამოშვებებს ივნისის ბოლოდან განაახლებს.
ნინო ზაუტაშვილმა დღევანდელ საგაზეთო ინტერვიუში თქვა, რომ  ერთ კვირაში ტელეკომპანიის სტრატეგია, ბიუჯეტი და პრიორიტეტები საბოლოოდ გამოიკვეთება, ანუ ცნობილი გახდება, როგორი ბადით გავა ტელეკომპანია ეთერში. ამასთან, ზაუტაშვილის თქმით, ახალ საეთერო ბადესთან დაკავშირებით საბოლოო გადაწყვეტილებს არხის მფლობელი მიიღებს.
„ტელეიმედის“ მაუწყებლობა  5 მაისიდან ნაწილობრივ განახლდა. არხი, ჯერჯერობით,   მხოლოდ გასართობ პროგრამებს გადასცემს.

Nino Zautashvili, producer of the entertainment department of the TV Company “Imedi”, reported to the newspaper “Kvela Siakhle”. She stated that the issue is already settled.
Before that, Bidzina Baratashvili, the Director General of the TV Company, stated that when technical problems were resolved, “Imedi” would air a news programs at the end of June.
Nino Zautashvili stated in her interview with the newspaper that within a week they will determine the strategy, budget and outline the priorities of the company; thus they will decide what kind of news programs that will be transmitted by the TV Company. Zautashvili also added the owner has authority to decide the format of programs.
“TV Imedi” suspended part of its broadcasting on May 5. Currently the company shows only entertainment programs.