გაზეთი ,,პროგრესი“ ლევან ბეჟაშვილის წინააღმდეგ
კახეთის რეგიონული გაზეთი "პროგრესი" რეგიონის ხელმძღვანელობას ბიზნესმენების დაშინებაში ადანაშაულებს. "პროგრესის" პასუხისმგებელი რედაქტორის ზვიად რუაძის ინფორმაციით, კახეთის გუბერნატორი ლევან ბეჟაშვილი და მისი მოადგილე გიორგი ბოტკოველი იმ ბიზნესმენებს აშანტაჟებენ და აშინებენ, რომლებიც გაზეთში რეკლამებს ათავსებდნენ.
"უკვე მეორე შემთხვევაა, როცა ბიზნემენები გვეუბნებიან, რომ თუ ჩვენს გაზეთში განათავსებენ რეკლამებს, მათ კახეთის სამხარეო ადმინისტრაცია მუქარას უთვლის. თუ რა სახით გამოიხატება ხელისუფლების მხრიდან ასეთი ზეწოლები ყველასთვის ნაცნობი მეთოდია", - აცხადებს ზვიად რუაძე.
,,პროგრესის" ინფორმაციით, ლევან ბეჟაშვილი გაზეთზე მას შემდეგ  გაღიზიანდა, რაც "პროგრესმა" პირველმა გაახმაურა ინფორმაცია იმის შესახებ, რომ გუბერნიიდან არასამთავრობო ორგანიზაციებისათვის საჯარო ინფორმაცია იბლოკებოდა "სტატიაში საუბარი იყო "ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის" თელავის ოფისის ინფორმაციაზე, რომელსაც კახეთის სამხარეო ადმინისტრაცია ბეჟაშვილის ბრძანებით ბლოკავდა", - აცხადებს გაზეთ "პროგრესის" პასუხისმგებელი რედაქტორი.
ზვიად რუაძე დიპლომატიური კორპუსის წარმომადგენლებს სთხოვს, მიიღონ ყველა შესაძლო ზომა, რათა მედიასა და ბიზნესზე ხელისუფლების მხრიდან ტერორი შეწყდეს.

Newspaper Progresi vs. Levan Bezhashvili
Kakheti regional newspaper Progresi accuses the regional administration for intimidating various sbusinessperson. According to Zviad Ruadze, editor of Progresi, Levan Bezhashvili, Kakheti Regional Governor and Giorgi Botkoveli, Deputy Governor  blackmails and intimidates businesspersons, those who had placed ads in the newspaper Progresi.
“ The businesspersons told us for the second time that the Kakheti Regional Adminsitration forces them not to place ads in newspaper Progresi.This is the government’s  notorious method of intimidation,” states Zviad Ruadze.
The newspaper represetntaives think that Levan Bezhashvili became angry with the newspaper when Progresi publicized the information on the Office of Regioan Governor blocking public information for NGOs. “ There was an article in our newspaper on Kakheti Regional Administration trying to block information for Georgian Young Lawyers Assossication Telavi Office under the order of Levan Bezhashvili,” states newspaper Progresi’s editor.
Zviad Ruadze addresses diplomatic corps and requested them to take all necessary measures to stop governmental terror towards media and businesses.