,,ადამიანის უფლებათა ცენტრის" შიდა ქართლის ოფისი კულტურის სამმართველოს უფროსის დასჯას ითხოვს
,,ადამიანის უფლებათა ცენტრის" შიდა ქართლის ოფისი ადმინისტრაციული წესით კულტურის სამმართველოს უფროსის ზურაბ ჩხეიძის დასჯას მუნიციპალიტეტის გამგებლისგან ითხოვს.
მას შემდეგ, რაც ზურაბ ჩხეიძე კულტურის სამმართველოს უფროსი გახდა, პედაგოგებზე და დირექტორებზე ზეწოლის ფაქტები გახშირდა. კერძოდ, ზურაბ ჩხეიძემ ჯერ სკოლის დირექტორები დაიბარა და სკოლებში „კავეენის“ აკრძალვა მოსთხოვა, რაც მან   თავად დაადასტურა საუბარში.
შემდეგ, კრივის სკოლაში, დამსახურებული მწვრთნელი ავთო შოშიაშვილი იძულებით გაუშვა სამსახურიდან, მის მაგივრად კი ავთო შოშიაშვილის მოსწავლე 27 წლის წარმატებული ბოქსიორი ბექა ლობჟანიძე დანიშნა, რომელიც 2008 წლის 1 მარტს იტალიაში ევროპის ოლიმპიურ საკვალიფიკაციო ტურნეში მონაწილეობას იღებდა, პოლიციამ მაღაზიის ქურდობის გამო დააკავა. 1 მარტს კრივის საერთაშორისო ფედერაციამ ევროპის და მსოფლიო ჩემპიონატის წარმატებულ ფალავანს დისკვალიფიცია მისცა.
უკანასკნელი ფაქტი კი გორის თეატრში მოხდა, როდესაც ზურაბ ჩხეიძემ გორის თეატრის სამხატვრო ხელმძღვანელი კაბინეტში დაიბარა და განცხადების დაწერა მოსთხოვა.

The Human Rights Centre Shida Kartli Office representatives demand that the head of Gori Municipality punishes Zurab Chkheidze, the head of Culture Department.
Since Zurab Chkheidze has become the head of Culture Department of Gori Municipality, the schoolteachers and principals are finding themselves being intimidated more often than before. There were three incidents of intimidation: The first one was when Zurab Chkheidze invited Gori school principals and demanded they banned humor variety shows at schools. Zurab Chkheidze confirmed this information.
The second one was when Chkheidze forced Avto Shoshiashvili, honorary coach to have to have the boxing school. Chkheidze replaced Shoshiashvili with Beka Lobzhanidze, 27 Shoshiashvili’s pupil and a boxer who had a big success on the World Championship. It is noteworthy that Lobzhanidze was arrested for stealing from a shop. Consequently, on March 1st, 2008 the International Boxing Federation disqualified him from European Championship Qualification Tournament in Italy.
The last incident occurred in the Gori Theater: Zurab Chkheidze invited Gori Theater art director to his chamber and demanded that he write a letter of resignation.