მოძრაობამ "არ დაანგრიო" მშენებარე შენობის სართულები შეამცირებინა
მოძრაობა „არ დაანგრიოს“ აქტივისტების მოთხოვნით, თავისუფლების მოედანზე, თბილისის საკრებულოს  შენობის გვერდით მშენებარე 7-სართულიან შენობის პროექტი 4 სართულამდე დაიყვანეს.
„ახალგაზრდული ფრონტის" და „ტფილისის ჰამქარის“ გაერთიანებულმა მოძრაობამ „არ დაანგრიო“ თავისუფლების მოედანზე მდებარე ისტორიული სახლის დანგრევა და მის ადგილას 7-სართულიანი თანამედროვე ტიპის შენობის  აშენება გააპროტესტა.
აქციების  შემდეგ შენობის შემკვეთი, ბანკი "რესპუბლიკა" კომპრომისზე წავიდა. შენობის სართულების რაოდენობა შეამცირა და ძველი შენობის ორნამენტების ახალ პროექტში გამოყენებაზეც დათანხმდა.
„ჩვენმა მოძრაობამ შეძლო თავისუფლების მოედნის იერსახე გარკვეულწილად შეენარჩუნებინა.
მიუხედავად იმისა, რომ შენობის დამკვეთმა პროექტის შეცვლით რამდენიმე მილიონის ზარალი განიცადა, სწორი გადაწყვეტილება მიიღო.“, _ აცხადებს ახალგაზრდული ფრონტის  ლიდერი ლუკა წულაძე.
შენობის პროექტის შეცვლა ჯერ მხოლოდ სიტყვიერი შეთანხმების დონეზეა და საბოლოოდ, შენობის მეპატრონეები რა გადაწყვეტილებას მიიღებენ, გაურკვეველია.

Number of Floors Reduced by Movement “Do not Wreck” Near Freedom Square
Under the demand of Movement “Do not Wreck” activists, there will be not seven but four storied building on Freedom Square beside the Tbilisi Sakrebuli.
The joint movement of “Youth Front” and “Tbilisis Hamkari” called “Do Not Wreck” protested against the destruction of historic house on the Freedom Square and the construction of 7 storied modern building.
The Bank Republic, the initiator of the construction made the concessions and reduced the number of floors and agreed to use the ornaments from the old building in the new project for the building. “Our Movement has managed to maintain the face of the Freedom Square.
The project’s investor lost millions of dollars because of the changes incorporated into the project. However, they made the right decision,” states Luka Tsuladze, the leader of Youth Front.
The agreement on changing the project is only verbal at this time. However, it is unknown at this time whether the building owners will actually agree in the end or not to the proposed changes.