საქალაქო სასამართლოში "მაესტროს" სარჩელის განხილვა განახლდება
დღეს, 13.00 საათზე  თბილისის საქალაქო სასამართლოს ადმინისტრაციულ საქმეთა კოლეგიაში კომუნიკაციების ეროვნული კომისიის წინააღმდეგ ტელეკომპანია  "მაესტროს" სარჩელის განხილვა განახლდება.
პროცესზე მოხდება მტკიცებულებების გამოკვლევა და, სავარაუდოდ დღესვე გახდება ცნობილი საბოლოო გადაწყვეტილებ.
"მაესტრო" ითხოვს, გაუქმდეს კომუნიკაციების კომისიის ის გადაწყვეტილება, რომლითაც ტელეკომპანიას უარი ეთქვა ახალი ლიცენზიის მიღებაზე. ამასთან, "მაესტრო" მიეცეს საზოგადოებრივ-პოლიტიკური პროგრამების წარმოების და ტრანსლირების ლიცენზიასაც ითხოვს.

Today, at 1:00 PM bureau of administrative cases within Tbilisi City Court will discuss the appeal of the TV Company “Maestro” against the Georgian National Communication Commission.
The court will explore the evidence during the review process and supposedly, the final verdict will be announced sometime later today.
“Maestro” requests to cancel the decision of the National Commission of Communications based on which the TV Company was refused to receive a new license In addition, the TV Company requests the license for producing and transmitting social-political programs be issued.