უსახლკაროდ დარჩენილი ოჯახი საქონლის სადგომში ცხოვრობს
დედოფლისწყაროს რაიონის სოფელ მირზაანში მცხოვრები მაყვალა ბიკაშვილი ხელისუფლებისგან დახმარებას ითხოვს. ბიკაშვილის თქმით, დაბადებიდან ინვალიდ შვილთან ერთად უკვე რამდენიმე თვეა საქონლის სადგომში, გაუსაძლის პირობებში ცხოვრობს.
როგორც ბიკაშვილმა ,,ადამიანის უფლებათა ცენტრს“ აცნობა, სტიქიის დროს მისი საცხოვრებელი სახლი ისე დაზიანდა, რომ კედლები და ჭერი ჩამოინგრა. უსახლკაროდ დარჩენილმა ოჯახმა ხელისუფლებას დახმარებისათვის არაერთხელ მიმართა, მაგრამ უშედეგოდ. წინასაარჩევნოდ ბიკაშვილებს დახმარებას დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტის ამჟამინდელი მაჟორიტარი დეპუტატი ავთანდილ ლეკაშვილიც დაპირდა, თუმცა მას შემდეგ რაც ლეკაშვილი პარლამენტის წევრი გახდა, სოციალურად დაუცველ ოჯახს არ დაკავშირებია.
,,ადამიანის უფლებათა ცენტრი“ მიმართავს დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტის გამგეობას, ადგილობრივ ბიუჯეტში გათვალისწინებული სოციალურად დაუცველი მოქალაქეების დახმარების ფონდიდან სოციალურად დაუცველ ოჯახს დახმარება გაეწიოს.

Homeless Family Living in Cattle-Shed
Makvala Bikashvili, a resident of the village of Mirzaani in Dedoplistskaro district, appeals to the government for some assistance. Bikashvili told how her family has been living in a cattle shed and under the most unbearable of conditions, along with her disabled child for several months already.
Bikashvili reported to the Human Rights Center that her house was damaged during a natural disaster and the walls and ceiling collapsed. The homeless family then applied to the government several times for help but all their efforts proved unsuccessful. However, before the elections, Avtandil Lekashvili, a single mandate candidate for the Dedoplistskaro district promised her to help. Nonetheless, ever since Lekashvili was elected to a single mandate, “constituency” in the newly-seated Georgian parliament, he has never been back in contact with this desperate and socially excluded family.
The Human Rights Center appeals to the Dedoplistkaro district board to provide some immediate assistance to the family from the fund for socially excluded people. Assistance is envisioned from resources that could be allocated from the local budget.