სიღნაღში საკუთრების უფლების აღიარების კომისიის თავმჯდომარე თანამდებობას ტოვებს
როგორც ჩვენთვის ცნობილი, სიღნაღის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს ფიზიკური და კერძო სამართლის იურიდიული პირების მფლობელობაში არსებული მიწის ნაკვეთებზე საკუთრების უფლების აღიარების კომისიის თავმჯდომარე ნიკო ძნელაშვილი თანამდებობას ტოვებს.
ჩვენთან საუბარში ძნელაშვილმა ამის მიზეზად მასზე მაღალი თანამდებობის პირების მხრიდან განხორციელებული და მიმდინარე ზეწოლა დაასახელა.
როგორც ცნობილია, რამდენიმე დღის წინ კომისიამ 2008 წლის 17 მარტს გაცემული საკუთრების მოწმობა გააუქმა, რომლითაც მოქალაქე ვალერი გონიაშვილმა ქალაქ სიღნაღში 800 კვ.მ მიწის ნაკვეთი საკუთრებად დაირეგისტრირა. შესაბამისად, კომისისამ საჯარო რეესტრის სიღნაღის სარეგისტრაციო სამსახურს გონიაშვილისთვის საკუთრების უფლების გაუქმება მოსთხოვა. ვალერი გონიაშვილის განცხადებით, კომისიის წევრებზე ზეწოლა სიღნაღის მუნიციპალიტეტის გამგებელმა ზაზა ზედელაშვილმა მოახდინა.
ზეწოლის შესახებ საუბარი არ ისურვა ნიკო ძნელაშვილმა „ვერაფერს გეტყვით. მე ვტოვებ კომისიის თავმჯდომარის თანამდებობას“, - განაცხადა მან.

Chairperson of the Commission for Properties in Sighnaghi Resigns
Reportedly, Niko Dznelashvili, chairperson of the commission for granting land deeds within the Sighnaghi Municipality Board intends to resign from his position.
In his conversation with us, Dznelashvili stated that the reason of his decision was being oppressed and pressured from high-ranking officials.
Reportedly, several days ago, the commission canceled the Deed of Ownership issued on March 17 2008. Based on the deed Valeri Goniashvili registered the land of 800 sq. meters in Sighnaghi. Consequently, the commission requested the Sighnaghi registration service center within the Public Registry to cancel the ownership of Goniahsvili on the land. Valeri Goniashvili claims that Zaza Zedelashvili, Sighnaghi district governor, oppressed the commission members.
Niko Dznelashvili did not want to comment on the suppression. “I cannot say anything, I am resigning from my position,” he said.