"კახეთის ენერგოდისტრიბუციას" ფულის გამოძალვაში ადანაშაულებენ
გურჯაანელი აბონენტები ს/ს "კახეთის ენერგოდისტრიბუციას" ფულის გამოძალვაში ადანაშაულებენ. როგორც მათ „დამიანის უფლებათა ცენტრს“ აცნობეს, სექტემბრის თვეში ელექტროენერგია ისევე მოიხმარეს, როგორც წინა თვეებში, მაგრამ ამჯერად ენერგოკომპანია მათგან ორჯერ მეტი თანხის გადახდას მოითხოვს.
"2008 წელს, ყოველთვიურად 8 - 10 ლარზე მეტი ღირებულების ელექტროენერგია არ მომიხმარებია, მაგრამ სექტემბრის თვის თანხის გადასახდელად რომ მივედი სალაროში, 23 ლარის გადახდა მომთხოვეს. სექტემბერში ელექტროენერგია ისევე ეკონომიურად მოვიხმარე, როგორც გასულ თვეებში, მაგრამ თანხები არასწორად დაგვარიცხეს", - აღნიშნა "კახეთის ენერგოდისტრიბუციის" აბონენტმა თინა არჯევნიშვილმა.
იგივეს აპროტესტებენ ენერგოკომპანიის სხვა აბონენტებიც.
მოსახლეობის პრეტენზიებთან დაკავშირებით ს/ს "კახეთის ენერგოდისტრიბუციის" გურჯაანის სერვის-ცენტრში კომენტარი არ გააკეთეს.

“Kakheti Power Distribution Company” Is Blamed for Extortion of Money
Subscribers from Gurjaani, Kakheti region, blame JSC “Kakheti Power Distribution Company” for extortion. The subscribers reported to the Human Rights Center that they used the same amount of electricity in September as during previous months but now company demands them to pay double prices for the consumed electricity.
“I have never spent the electricity more than for 8-10 GEL in 2008; but when I came to the bank to pay the bill the charge turned out 23 GEL. I used the electricity as economically in September as in previous months but they charged us incorrectly,” said Tina Arjevanishvili, a subscriber.
Other subscribers share the same complaints.
Regarding the complaints of the population the service center of the JSC “Kakheti Power Distribution Company” refrains from making any comments.