ლაგოდეხის ტელეკომპანიის მაუწყებლობა შეწყვეტილია
უკვე მესამე დღეა კახეთში ლაგოდეხის ტელევიზია აღარ მაუწყებლობს. როგორც ადამიანის უფლებათა ცენტრს ცენტრს ტელეკომპანიის დირექტორმა ლალი ხუბულავამ განუცხადა, მაუწყებლობის შეწყვეტა გადამცემის დაზიანებამ გამოიწვია.
"ტექნიკური პრობლემების გამო მაუწყებლობა რამდენიმე დღით შეწყდა. ტექნიკური სამსახურის ცნობით, სავარაუდოდ, დღეს, საღამოს ეთერში დავბრუნდებით", - განაცხადა ხუბულავამ.
ლაგოდეხის ტელეკომპანია მთელი კახეთის მასშტაბით 2008 წლის აპრილიდან მაუწყებლობს. ტელეკომპანიას ყოველდღიური საინფორმაციო გამოშვებები აქვს. გადაცემა რეგიონში განვითარებულ საზოგადოებრივ და პოლიტიკურ მოვლენებს აშუქებს.

Lagodekhi TV Company Suspends Broadcasting
Local TV Company has not broadcasted in Lagodekhi district for the three days and counting. Lali Khubulava, the director of the TV Company, reported to the Human Rights Centre; the reason given for the delay was damaged transmitters.
“The broadcasting was suspended for technical reasons. According to the technical service office supposedly we will renew our activities sometime this evening,” said Khubulava.
Lagodekhi TV Company covers the whole Kakheti region since April, 2008. The TV Company issues daily news programs which covers social and political events of the region.