არასამთავრობოები გამგეობებისა და საკრებულოების თანამშრომლებისთვის ხელფასების გაზრდას აპროტესტებენ
საქართველოს პრეზიდენტის ბრძანებულებით, მუნიციპალიტეტების საკრებულოების და გამგეობების თანამშრომლებს ხელფასები ეზრდებათ.
საკრებულოს თავმჯდომარეებს უფლება მიეცათ ყოველთვიური ხელფასი 2360 ლარამდე დაინიშნონ, გამგებლის და საკრებულოს თავმჯდომარის პირველი მოადგილეების ხელფასი 830 ლარიდან 1100 ლარამდე იზრდება; პრეზიდენტის 2008 წლის 30 დეკემბრის ბრძანებულება გამგებლის მოადგილის ხელფასის 710 ლარიდან 900 ლარამდე გაზრდასაც ითვალისწინებს. ამავე ბრძანებულებით, საკრებულოს უფლება მიეცა, სამსახურის უფროსის, გამგეობისა და საკრებულოს  აპარატის უფროსების ანაზღაურება 570 ლარიდან 700 ლარამდე გაზარდოს; ბრძანებულება საკრებულოს კომისიის თავმჯდომარისა და საკრებულოს ფრაქციის თავმჯდომარის ხელფასის 450 ლარიდან 650 ლარამდე გაზრდას ითვალისწინებს; ხელფასები გაეზრდებათ გამგეობის ტერიტორიული ორგანოების რწმუნებულებს 320 ლარიდან 400 ლარამდე, უმცროსი საჯარო თანამდებობის პირებს კი 320 ლარიდან 420 ლარამდე.
საჯარო მოხელეთათვის ხელფასების გაზრდას უარყოფითად აფასებენ რეგიონში მოქმედი არასამთავრობო ორგანიზაციები. "რა ხელფასებიც ჰქონდათ გამგეობების და საკრებულოების თანამშრომლებს, მათთვის ისიც ზედმეტი იყო, იმიტომ რომ პრაქტიკულად არაფერს აკეთებენ", - განაცხადეს კახეთის არასამთავრობო ორგანიზაციათა კლუბში.

According to the President’s resolution, the salaries of the officials at municipality boards and regional administrations are increased.
The chairpersons of the municipality boards are authorized to increase their salaries up to 2 360 GEL; deputy chairpersons of the municipality boards and district governors will have their salaries increased from 830 GEL to 1 100 GEL. The salary of the deputy district governor will change from 710 GEL into 900 GEL. Based on the same resolution municipality boards are allowed to increase the salaries of the heads of various departments of the local authority and previous 570 GEL will change into 700 GEL. Based on the resolution the salaries of commission chairperson at the municipality boards and chairpersons of the fractions in the municipality boards will be increased from 450 GEL to 650 GEL. Territorial representatives of administrative boards will have their salaries changed from 320 GEL into 400 GEL. Junior public officials will have their salaries increased from 320 GEL up to 420 GEL.
Non-governmental organizations working in Kakheti region negatively assess the increased salaries of local public officials. “Their previous salaries were higher in comparison to the activities they carried out in the region because in fact they do not do anything,” said representatives of the Kakheti based NGO Club.