უხელფასოდ დარჩენილი ექიმები საპროტესტო აქციების გამართვას გეგმავენ
კახეთის პოლიკლინიკებში მომუშავე ექიმები, რომელთაც უკვე მესამე თვეა კუთვნილი ხელფასები არ მიუღიათ, საპროტესტო აქციების გამართვას გეგმავენ.
ექიმების განცხადებით, ამ დროისთვის აქციის საორგანიზაციო საკითხებზე მუშაობენ და იმ შემთხვევაში, თუ უახლოეს დღეებში 2009 წლის იანვრის თვის ხელფასებს მაინც ვერ მიიღებენ, პროტესტის ნიშნად ქუჩაში გამოვლენ.
ჯერ კიდევ მარტის პირველ რიცხვებში გავრცელდა ინფორმაცია, რომ პოლიკლინიკებში დასაქმებული ექიმები და სხვა პერსონალი უხელფასოდ იყო დარჩენილი. მაშინ ცენტრთან საუბარში ჯანმრთელობის სააგენტოს კახეთის ფილიალის დირექტორმა ზურა გაურაშვილმა განაცხადა, რომ სახელფასო თანხის ჩარიცხვას ჯანმრთელობის დაცვის სამინისტრო აგვიანებს. სამინისტროში კი ამ საკითხზე არაერთი მცდელობის მიუხედავად კომენტარს ამ დრომდე არ აკეთებენ.

Doctors Intend Protest Demonstration
Doctors for Kakheti based policlinics, who have not received their salaries for three months already, intend to hold protest demonstrations.
Doctors stated they are working on organization issues at the moment and if they are not paid their salaries of January, 2009 they will go out in the street in protest.
Initially the information about salary arrears of doctors and other medical personnel was spread in the beginning of March. Zura Gaurashvili, director of Kakheti office of Healthcare Agency, reported to the center that ministry of healthcare is late to transfer the money. Despite many attempts the officials from the ministry does not comment on the issue.