გოჩა ძასოხოვის ქონებაზე აუქციონი არ შედგა
ბიზნესმენ გოჩა ძასოხოვის კუთვნილი შპს „ქართული პროდუქტის“ ყადაღადადებული ქონების რეალიზაციის მიზნით გამოცხადებული ღია აუქციონი არ შედგა. როგორც „მედიანიუსს“ საქართველოს ფინანსთა სამინისტროში განუცხადეს, აუქციონი 26 მარტს იყო დაგეგმილი, თუმცა, ტენდერში მონაწილეობის მსურველთა განაცხადების არარსებობის გამო, აუქციონი ჩაიშალა. ხელახალი აუქციონის გამოცხადების თარიღი ჯერჯერობით უცნობია.
გასაყიდად კომპანიის კუთვნილი, 89 დასახელების უძრავ-მოძრავი ქონება არის გატანილი, მათ შორის, არასასოფლო დანიშნულების მიწა დაბა აგარაში, ძირითადი საამქრო, საწყობები, დამხმარე შენობები, წყალსაქაჩი მოწყობილობები, ყურძნისა და მანდარინის კონცენტრატის წვენები. მათი საწყისი გასაყიდი ფასია 9 028 261 ლარი.
„ქართული პროდუქტი“ გორში, სამეფოს ქუჩა №50-ში მდებარეობს.
ბიზნესმენი გოჩა ძასოხოვი  საქართველოს ჭიდაობის ფედერაციასაც ხელმძღვანელობდა. 2008 წლის აგვისტოში, რუსეთ-საქართველოს ომის შემდეგ, იგი საქართველოს ხელისუფლებას დაუპირისპირდა. გავრცელებული ინფორმაციით, იგი ამჟამად მოსკოვში იმყოფება.

The Auction of Gocha Dzasokhov property did not take place
The auction for the sequestrated property of businessman Gocha Dzasokhov “Kartuli Produkti” (“Georgian Product”) was not held as had been announced.  “Medianews” was informed by the Ministry of Finance that the auction was planned for 26 March; however, since nobody showed any interest in the property, the auction was postponed. The date of the next auction is not fixed yet.
89 sorts of property items owned by the company, including non-agricultural land in a small town of Adjara, basic workshops, warehouses, facilities, water-pumps, concentrated juices of grape and mandarin, were to be sold at the auction. The starting price is 9 028 261 GEL.
“Kartuli Produkti” is located in Samepo St. 50, Gori.
Businessman Gocha Dzasokhov was president of the Georgian Wrestling Federation. In August 2008, after the Russian-Georgian war, he opposed the government. According to some sources, he is in Moscow now.