„არტი ჯგუფის“ თანამშრომლებმა ოპოზიციასთან ერთად აქცია გამართეს
„მოძრაობა ერთიანი საქართველოსთვის“ და კონსერვატიული პარტია „არტ ჯგუფის“ გაყიდვას აპროტესტებენ. ოპოზიციის წარმომადგენლებმა დღეს  აღნიშნული კომპანიის ეზოში აქცია გამართეს.
ოპოზიცია მოითხოვს, რომ სასამართლომ არ დააკანონოს აქციების გაყიდვის ფაქტი. ბიზნესმენებმა კი კომპანიის ოფისი არ შეიძინონ. აქციის მონაწილეების განცხადებით, „არტი ჯგუფი“ მის მფლობელს ქიბარ ხალვაშს უკანონოდ ჩამოართვეს.
„ხელისუფლება ქუჩაში ერეკება 4  800 ადამიანს, რომლებიც „არტი ჯგუფში“ იყვნენ დასაქმებულები და ოჯახებს არჩენდნენ. ამასთან დაკავშირებით პროტესტს გამოთქვამენ თანამშრომლები და ჩვენ მათ სოლიდარობას ვუცხადებთ“, _ აღნიშნა ზვიად ძიძიგურმა.
ეკა ბესელიას განცხადებით, ხელისუფლება, რომელიც სამუშაო ადგილების შექმნაზე საუბრობს, 6500-მდე სამუშაო ადგილი გაანადგურა მხოლოდ იმიტომ, რომ ეს სამუშაო ადგილები იყო ოქრუაშვილის მეგობრობის ქიბარ ხალვაშის მიერ შექმნილი.
„ეს არის მაგალითი და სახე ხელისუფლების. მოკლე დროში ამ კომპანიებსაც დავუბრუნებთ მეპატრონეებს და იმ ზარალსაც ავანაზღაურებთ, რაც კომპანიებს ამ ხელისუფლებამ მიაყენა“, _  განაცხადა ეკა ბესელიამ.
ოპოზიციის წარმომადგენლები ბიზნესმენებს მოუწოდებენ, რომ 9 აპრილის აქციაში მიიღონ მონაწილეობა და იბრძოლონ თავისუფალი ბიზნესგარემოსათვის.

Members of Art Group Held Protest Demonstrations with Opposition
“The Movement for United Georgia” and the Conservative Party protest to sell the company “Art Group .”  Today protest demonstrations have been held by the representatives of the opposition in the yard of the above-mentioned company.
Opposition demands to legalize the fact that the company shares were sold. They want the businessmen not to buy an office of the company. According to the company shareholders, “Art Group” was illegally expropriated from Kibar Khalvashi, the owner of the company.
“In fact the government leave 4 800 people jobless who were employees of the company and were able to provide for their families. The workers of the company protest this and we support them”, said Zviad Dzidziguri, one of the representatives of the Opposition.
According to Eka Beselia, the member of an opposition party, while the government promises people to increase employment, they get rid of about 6 500 jobs only because Kibar Kilvashi, the owner of the company is a friend of Okruashvili.
“It demonstrates the true face of the government. We’ll give back these companies to the owners soon and compensate the damages caused by the government”, said Eka Beselia.
The representatives of the opposition urge businessmen to take part in the upcoming protest demonstrations on April 9 and fight for free business.