სიღნაღის გამგებელი მოსახლეობას 9 აპრილს თბილისში წასვლას უკრძალავს”
სიღნაღის მუნიციპალიტეტის გამგებელი ნოდარ კოჭლამაზაშვილი და გამგეობის აპარატის სხვა წარმომადგენლები რაიონის მოსახლეობასთან  შეხვედრებს მართავენ და 9 აპრილს დედაქალაქში წასვლას უკრძალავენ, _ იუწყება რადიო "ჰერეთი".
რადიოსვე ინფორმაციით, ერთ–ერთი ასეთი შეხვედრა 1 აპრილს წნორის საავადმყოფოსა და სკოლის თანამშრომლებთან გაიმართა,  სადაც გამგებელმა  სახელმწიფო სამსახურში დასაქმებულ ადამიანებს  9 აპრილს დედაქალაქში წასვლა აუკრძალა.
„გაგვაცნეს რა გაკეთდა რაიონში კარგი და გაგვაფრთხილეს 9 აპრილს არც ჩვენ და არც ჩვენი ოჯახის წევრები დედაქალაქში არ წავიდეთ”—აცხადებს ერთ-ერთი ორგანიზაციის თანამშრომელი, რომელმაც თავისი ვინაობის გამხელა უსაფრთხოების გამო არ ისურვა.
რადიო „ჰერეთი“ კომენტარისთვის  სიღნაღის გამგებელს დაუკავშირდა, რომელიც გამართულ შეხვედრებს არ უარყოფს, თუმცა აცხადებს, რომ  საუბარი  რაიონში გაკეთებულ „კეთილ საქმეებს“ ეხებოდა.

Sighnaghi District Governor Bans Local Population to Go to Tbilisi to Take Part in Protest Demonstration on April 9
“Nodar Kochlamazashvili, Sighnaghi district governor, and other officials from district government meet residents of the district and warn them against going to the capital on April 9,” it was reported by Radio “Hereti”.
According to the radio reporting one of the meetings was organized with the personnel of Tsnori hospital and public schools on April 1. The district government warned them to travel to Tbilisi on April 9.
“They spoke about everything positive they have done in the district and warned us against going to Tbilisi on April 9; governmental officials requested us not to let our family members to go there either,” said an employee a public agency who preferred to stay anonymous.
Radio “Hereti” got in touch with Sighnaghi district governor who did not deny that he met people. However, he said the only topic of their conversation was “positive projects” the ruling party has implemented in the district.