ზუგდიდში ოპოზიციის მხარდამჭერებს საპატრულო პოლიციამ ავტომობილები ჩამოართვა
ზუგდიდის საპატრულო პოლიციამ, ოპოზიციის აქტივისტებს მანქნები ჩამოართვა.  როგორც „ადამიანის უფლებათა ცენტრს“ პარტია „ლიანსი საქართველოს“ წარმომადგენელმა მაია ღურცკაიამ აცნობა, ბიჭი ჯანჯღავას და ირაკლი ჯონჯუას ავტომობილები ახსნა განმარტების გარეშე ჩამოართვეს.
„საპატრულო პოლიციას ახსნა განმარტება არ გაუკეთებია მანქანები პირდაპირ საჯარიმოზე გადაიყვანეს. ეს იყო ტიპიური დაშინება“ -განაცხადა ღურცკაიამ
მისივე ინფორმაციით, პოლიციამ ჩხოროწყუში, ორ მძღოლს მარშუტები ჩამოართვეს. როგორც მძღოლები ამბობენ, მათ ნარკოტიკული ზემოქმედება დაუდგინეს.
„ჩვენი მოთხოვნის მიუხედავად, საპატრულო პოლიციამ მძღოლები ნარკოლოგიურში შემოწმებაზე არ გაიყვანა“-აცხადებს მაია ღურცკაია
ზუგდიდან თბილისისკენ "ალიანსის საქართველოსთვის" მხარდამჭერთა ავტოკოლონა დაიძრა. "ალიანსის საქართველოსთვის" ლიდერებმა თინა ხიდაშელმა და დავით გამყრელიძემ სამხარეო ადმინისტრაციის შენობასთან მხარდამჭერებთან შეხვედრა გამართეს, რის შემდეგაც ზუგდიდიდან თბილისკენ 100-მდე მსუბუქი ავტომანქანა დაიძრა. კოლონას გზადაგზა ფოთიდან, სამტრედიიდან და ქუთაისიდან შეუერთდებიან. 18:00 საათზე ავტოკოლანა რუსთაველის გამზირზე მიმდინარე საპროტესტო აქციას შეუერთდება.

In Zugdidi Patrol Police Seized Cars from the Supporters of Opposition Parties
Zugdidi patrol policemen seized cars from the opposition activists. Maia Ghurtskaia, representative of the Alliance for Georgia reported to the Human Rights Center that cars were seized from their members Bichi Janjghava and Irakli Jonjua without any explanations.
“The patrol policemen did not explain anything and took their cars directly to penalty compound. It was typical threatening,” said Ghurtskaia.
According to the member of the opposition party mini-buses were deprived from two drivers. As drivers stated they were accused for being under influence of narcotics.
“Despite our request patrol policemen did not take the drivers to the Drug Center for the drug-test,” said Maia Ghurtskaia.
Cars of the supporters of the Alliance for Georgia started from Zugdidi to Tbilisi. Tina Khidasheli and Davit Gamkrelidze, leaders of the party, met their supporters in front of the regional administration. Nearly 100 cars started for Tbilisi. People joined them from Poti, Samtredia and Kutaisi. At 6:00 pm a parade of cars will join the rally in Rustaveli Avenue.