საზოგადოებრივ მაუწყებელთან დაკავშირებით სოზარ სუბართან დახურული შეხვედრა გაიმართება
სახალხო დამცველი სოზარ სუბარი საზოგადოებრივი მაუწყებლის ირგვლივ შექმნილი დაძაბული ვითარებიდან გამომდინარე ხვალ დახურულ შეხვედრას გამართავს.
როგორც “ინტეპრესნიუსს'' სახალხო დამცველის ოფისიდან აცნობეს, მიწვეულები არიან I არხის გენერალური დირექტორი ლევან ყუბანეიშვილი, სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე ლევან გახელაძე, სამეთვალყურეო საბჭოს წევრები: მამუკა ფაჩუაშვილი, ოთარ კობერიძე, ბაკურ სულაკაური, ზურაბ ხარატიშვილი, ხათუნა ბერძენიშვილი და თოქ-შოუს “პოლიტიკური კვირა” ავტორი და წამყვანი ინგა გრიგოლია.
გარდა ამისა, შეხვედრაზე მიწვეული არიან საქართველოს პარლამენტის ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტის თავმჯდომარე გია არსენიშვილი, “ახალი მემარჯვენეების” წარმომადგენელი ფიქრია ჩიხრაძე, სოციალურ მეცნიერებათა ცენტრის დირექტორი მარინა ჩიტაშვილი; აგრეთვე, ლაშა ტუღუში, ია ანთაძე, ზვიად ქორიძე, ლაშა ბაქრაძე, თამუნა ჩიქოვანი, შორენა შავერდაშვილი, მარინა ვაშაყმაძე და სხვები.

Closed Meeting Will Be Arranged About the Public Broadcasting With Sozar Subari
Tomorrow the Public Defender of Georgia Sozar Subari will hold a closed meeting regarding the tense situation caused by the activities of the Public Broadcasting.
The Public Defender’s Office reported to Interpressnews that they invited Levan Kubaneishvili, director general of the PB, Levan Gakheladze, chairperson of the Board of Trustees and members of the Board: Mamuka Pachuashvili, Otar Koberidze, Bakur Sulakauri, Zurab Kharatishvili, Khatuna Berdzenishvili and Inga Grigolia, anchor of the talk-show “Political Week” of the PB.
Also invited are: Gia Arsenishvili, head of the parliamentary committee of human rights and civil integration, Pikria Chikhradze, a representative of the political party New Rights, Marina Chitashvili, director of the Center for Social Sciences, journalists-Lasha Tughushi, Ia Antadze, Zviad Koridze, Lasha Bakradze, Tamuna Chikovani, Shorena Shaverdashvili, Marina Vashakmadze, etc.