პარლამენტის ბიუროს სხდომა გორში
4 მაისს გორის ადმინისტრაციულმა შენობაში საქართველოს პარლამენტის ბიუროს სხდომას გაიმართა. ადმინსიტრაციული შენობის წინ გორის პატრული და სამხარეო პოლიციის  ყველა თანამშრომელი იყო მობილიზებული. ადმინისტრაციულ შენობასთან იმყოფებოდა სამხარეო პოლიციის უფროსი ვლადიმერ ჯუღელი. მიუხედავად მოლოდინისა, სხდომის მიმდინარეობისას შენობასთან არც ერთი ოპოზიციონერი არ მისულა. ბიუროს სხდმოა დაახლოებით 45 წუთი გაგრძელდა. სხდომას ჟურნალისტები არ დსწრებიან, ოპერატორებს მხოლოდ კადრების აღების საშუალება მისცეს.
პაატა დავითიას შეთავაზებაზე დაინიშნოს ვადმდელი არჩევნები, ბაქრაძემ ძალიან მოკლე კომენტარით უპასუხა: "მაგის გარდა რაზეც გსურთ იმ საკითხზე ვისაუბროთ".
ბაქრაძემ ადმინისტრაციული შენობა უკანა კარიდან დატოვა და ქუჩაში არ გამოჩენილა. დანარჩენი პარლამენტარები კი გორიდან ნიქოზში გაემგზავრნენ.

The Parliamentary Bureau Sitting in Gori
On May 4 the Parliament of Georgia held a session in the building of the Shida Kartli regional administration in Gori. The Gori patrol police and the all policemen of the regional police were mobilized in front of the building. Vladimir Jugheli, head of the regional police was in the administrative building. However, none of the oppositionists came to the building during the sitting as was expected. The bureau sitting lasted 45 minutes. Journalists did not attend the sitting, cameramen were allowed to take a few shots only. To the suggestion by Paata Davitaia for snap elections, Bakradze gave a very short answer: “We can talk about any issue, except this one”.
Bakradze left the administrative building through the back entrance and he did not appear in the streets outside. Other parliamentarians left for Nikozi.