ტელეკომპანია „მაესტროს“ კართან ხელყუმბარა ააფეთქეს
ტელეკომპანია „მაესტროს“ კართან ხელყუმბარა ააფეთქეს. ამის შესახებ „ინტერპრესნიუსს“ ტელეკომპანია „მაესტროს“ საინფორმაციო სამსახურის უფროსმა ნათია მიქიაშვილმა განუცხადა. მიქიაშვილის თქმით, ღამის სამ საათზე ტელეკომპანიის შესასვლელთან გაურკვეველი წარმომავლობის ასაფეთქებელი ხელყუმბარა შემოაგდეს. მისივე ინფორმაციით, აფეთქების კვალი ეტყობა შენობის შესასვლელ ნაწილს, დაზიანებულია რკინის კარი, თუმცა არავინ დაშავებულა.
„ადგილზე შეკრებილი ადამიანები ვინც მეტ–ნაკლებად ერკვევა ამაში, ამბობენ, რომ ეს არის F1 ან RGD–ს ტიპის ხელყუმბარა. სახელური გდია აქ ამ ხელყუმბარის. თვითმხილველი არ არის“-განაცხადა მიქიაშვილმა.ტელეკომპანია „მაესტროს“ საინფორმაციო სამსახურის უფროსი ნათია მიქიაშვილი „მაესტროსთან“ მომხდარ ინციდენტს იმ ფილმს უკავშირებს, რომელიც, მისი ინფორმაციით, დღეს 21 საათზე „მაესტროს“ ეთერში უნდა გავიდეს. მისი განცხადებით, აღნიშნული ფილმი გირგვლიანის მკვლელობას და მისი მკვლელების ცხოვრების პირობებს ასახავს. „ამ ფილმის მასალა მომაწოდა ადამიანმა, რომელმაც ერთი კვირის წინ დატოვა საქართველო, რადგან, ჩათვალა, რომ ფილმის გასვლის შემდეგ მის სიცოცხლეს საფრთხე შეექმნებოდა“-აცხადებს მიქიაშვილი.
მან ფილმის დეტალების დაკონკრეტებისგან თავს შეიკავა, რადგან, ფილმი დაგეგმილ დროს მაინც გავა ეთერში და მაყურებელს საშუალება ექნება ნახოს, თუ როგორ პირობებში ცხოვრობენ გირგვლიანის მკვლელები.

Explosion by Maestro’s Entrance Door
Grenade was exploded in the entrance door of TV Company ‘Maestro’. Head of news service of TV Company ‘Maestro’ Natia Mikiashvili informed InterpressNews about it. Mikiashvili says that grenade was thrown into the entrance of ‘Maestro’ at about 03:00 at night. She says that iron door is damaged but nobody was injured.
There are damages to the walls of the compound. Patrol police is mobilized on the place of incident. Law enforcers do not comment yet. Leader of ‘Democratic Movement – United Georgia’ Nino Burjanadze, Levan Gachechiladze, member of ‘Alliance for Georgia’ Tina Khidasheli and Davit Usupashvili from Republic Party, film-director Keti Dolidze, Temiko Chichinadze, film-director Rezo Esadze, poet Davit Maghradze and others are by TV company Maestro.
Tengo Zambakhidze living next to Maestro stated that he heard the sound, though saw nobody; he says that patrol was on the place in 50 minutes.