ნინო ბურჯანაძის თქმით, ამ წუთებში რუსთავში ამირან და ტარიელ ბიწაძეებს აკავებენ
ამ წუთებში, რუსთავში, საკუთარ სახლში აკავებენ სპორტსმენებს – ამირან და ტარიელ ბიწაძეებს, სადაც მე თვითონ გავემგზავრები და არ მივცემ მათ ამის უფლებას, - ამის შესახებ “დემოკრატიული მოძრაობა-ერთიანი საქართველოს” ლიდერმა ნინო ბურჯანაძემ პარლამენტის წინ განაცხადა.
ნინო ბურჯანაძის თქმით, ხელისუფლებას უდანაშაულო ადამიანების დაკავების უფლებას არ მისცემენ.
“არაფერი ამ ხალხს არ დაუშავებია. მოგმართავ, ვანო მერაბიშვილო, თავი გაანებე იმ ხალხს, წავალთ რუსთავში, კარგი ბიჭები ხართ და წაიყვანეთ, თუ დანაშაული აქვთ ჩადენილი დაგვიმტკიცეთ და ჩვენ თვითონ მოვიყვანთ. არ გაგატანთ უდანაშაულო ადამიანებს, დავიცავთ მათ. თუ ბიჭები ხართ, მოდით და წაიყვანეთ“, – განაცხადა ნინო ბურჯანაძემ და რუსთაველის გამზირიდან ქალაქ რუსთავისკენ გაემგზავრა.
მანვე აღნიშნა, რომ პატრიარქის მოწოდების პასუხი იყო მერაბიშვილის მიერ გამოგზავნილი ზონდერ-ჯგუფები, რომლებმაც დღეს ფურცელაძის ქუჩაზე აქციის მონაწილეები სცემეს.
“კონცერტისათვის ვემზადებოდით, აქ ბავშვები არიან შეკრებილი და არავინ ასეთ ქმედებას არ აპირებდა. სრული პასუხისმგებლობა დაეკისრება ხელისუფლებას. რაც მეტ ასეთ სისულელეს გააკეთებენ, მით მალე დამთავრდება ეს ხელისუფლება. მერაბიშვილმა ჩაატარა თათბირი, რომ ცემა-ტყეპა განახლდეს. ჩვენ დავიცავთ თავს. თუ საჭირო იქნება, შევქმნით სტრუქტურებს, რომლებიც ამათ მიერ დაგდებულ ხელისუფლებას ღირსეულად გაუძღვება“, – განაცხადა ნინო ბურჯანაძემ.

Nino Burjanadze Reported Amiran and Tariel Bitzadze Are Detained in Rustavi
“At this moment, in Rustavi two sportsmen –Amiran and Tariel Bitsadzes are being arrested in their houses. I will personally go there and will not allow law enforcers to arrest them,” said Nino Burjanadze, leader of the Democratic Movement for the United Georgia at the demonstration in front of the parliament.
Nino Burjanadze stated that she would not allow the government to arrest innocent people.
“These people have not done anything wrong. I am applying to Vano Merabishvili, the Minister of Internal Affairs, leave these people alone. We will go to Tbilisi and I wonder if you dare go and arrest these people. If they have committed crime prove it and we will bring them to police ourselves. Otherwise, we will not allow you to detain innocent people and we will protect them,” said Nino Burjanadze and went to Rustavi from the Rustaveli Avenue.
Burjanadze stated that sending of so-called zonder-brigades to disperse demonstrators in Purtseladze Street was reply of Merabishvili to the appeal of the Patriarch.
“We were preparing for concert. Children are with us and nobody was going to use force here. The government is responsible for this incident. The more stupid steps will be taken by the government, the sooner their authority will finish. Merasbishvili held the meeting where they decided to start physical assault. We will protect ourselves. If it is necessary we will create structures which will rule the country honorably after they resign,” said Nino Burjanadze.