ჟურნალისტთა კავშირი “ობიექტივი” საპროტესტო აქციებს აგრძელებს
ჟურნალისტთა კავშირი “ობიექტივი” აგრძელებს საპროტესტო აქციებს, სახელწოდებით - “წართმეულია”, “გრცხვენოდეთ”.
“ობიექტივის” წევრებმა მხარდამჭერ არასამთავრობო ორგანიზაციებთან ერთად საპროტესტო აქცია ყოფილ სასტუმრო “ივერიასთან” და თაბუკაშვილის ქუჩაზე ორი წლის წინ დანგრეულ კორპუსთან გამართეს.
მათ აღნიშნულ შენობებთან პლაკატები გააკრეს, წარწერებით - “წართმეულია”, “გრცხვენოდეთ”.
“ობიექტივის” ხელმძღვანელმა ირმა ინაშვილმა “ინტერპრესნიუსთან” საუბრისას განაცხადა, რომ “ივერია” ეკუთვნის “ქართუ ჯგუფს”, რომელიც ხელისუფლებასთან დაახლოებული კომპანიაა, თუმცა ხელისუფლების წარმომადგენლები აცხადებენ, რომ ეს შენობა ყაზახურ კომპანიას ეკუთვნის, რაც სიცრუეა.
ირმა ინაშვილმა თაბუკაშვილის ქუჩაზე დანგრეული კორპუსის შესახებაც გააკეთა კომენტარი. მისი განცხადებით, ეს კორპუსი სრულიად უკანონოდ არის დანგრეული ხელისუფლების მიერ.
მისივე თქმით, “ობიექტივის” წარმომადგენლები ტელეკომპანია “იმედთან” და მთაწმინდის პარკთან გამართავენ საპროტესტო აქციებს. ცოტა ხანში კი, უკვე რეგიონებში გამართავენ ანალოგიურ აქციებს.

Union of Journalists “Obiektivi” continues protest rallies with slogans “Deprived”, “Shame on You.”
Members of the Union together with the non-governmental organizations that support them organized a rally in front of the Hotel “Iveria” near the ruins of the residential building that was dismantled two years ago in Tabukashvili Street.
They left the posters in the street with following slogans: “Deprived”, “Shame on You.”
Irma Inashvili, head of the “Obiektivi” stated in her interview with the Interpressnews that Hotel “Iveria” belongs to the Company “Cartu Group” that is run by the people close to the government. However, governmental officials claim the hotel belongs to Kazakh Company and it is false.
Irma Inashvili made a comment on the residential building that was destroyed in Tabukashvili Street and said that this building was pulled down illegally by the government.
Representatives of the “Obiektivi” intend rallies in front of the TV Company “Imedi” and Mtatsminda Park. Soon, they will move to the regions of Georgia and organize rallies there too.