პარლამენტის მიმდებარე ტერიტორიაზე პოლიციასა და აქციის მონაწილეებს შორის დაპირისპირება მოხდა
ინციდენტი მას შემდეგ დაიწყო, რაც პარლამენტის შენობის გვერდითა შესასვლელიდან პარლამენტის თავმჯდომარის დავით ბაქრაძის მანქანა გამოვიდა.
“ინტერპრესნიუსის" კორესპონდენტის ცნობით, აქციის მონაწილეები შეეცადნენ, დავით ბაქრაძის ავტომანქანისთვის “სირცხვილის კორიდორი” გაეკეთებინათ.
მათი მცდელობა პოლიციელებმა აღკვეთეს, რასაც პოლიციასა და მომიტინგეებს შორის შეხლა-შემოხლა მოყვა. დააშავებულია აქციის რამდენიმე მონაწილე.
დავით ბაქრაძის მანქანას მომიტინგეები ფეხით გაეკიდნენ და ზუბალაშვილის ქუჩამდე სდიეს. ამ დროისთვის პარლამენტის შენობის დაცვა გაძლიერებულია.

Clash Between the Police and the Demonstrators Near the Parliament
The incident happened when the car of the speaker of the Parliament Davit Bakradze came out from the back entrance of the Parliament.
According to the correspondent of the Interpressnews, the demonstrators tried to make a “passage of shame” for Davit Bakradze.
Their attempt was prevented by the policemen that resulted into a clash between the police and the demonstrators. Some demonstrators are injured.
The demonstrators ran after the car of Bakradze on foot upto Zubalashvili Street. Now security guard of the Parliament building has been increased.