წუხელ „9 აპრილის ახალგაზრდული შტაბის“ ლიდერი ლევან გოგიჩაიშვილი დააკავეს
„9 აპრილის ახალგაზრდული შტაბის“ ერთ-ერთი ლიდერი ლევან გოგიჩაიშვილი წუხელ დააკავეს. ამის შესახებ ინფორმაცია გაავრცელა „საზოგადოებრივი დამცველის“ წარმომადგენელმა ნანა კაკაბაძემ. როგორც მან აღნიშნა, გოგიჩაიშვილის ბრალად სდებენ ირაკლი ბათიაშვილის შვილის, ირინა ბათიაშვილის დაბადების დღის შემდეგ წყნეთში მომხდარ ინციდენტში მონაწილეობას. ირინა ბათიაშვილის დაბადების დღიდან წამოსულ ახალგაზრდებს შორის ინციდენტი მოხდა, რომლის დროსაც დავით ლეჟავა დაიჭრა.
ნანა კაკაბაძის ინფორმაციით, გოგიჩაიშვილი ამჟამად ე.წ. მოდულის შენობაში ჰყავთ, სადაც ის ძველი თბილისის რაიონის პოლიციის განყოფილებიდან გადაიყვანეს. დაკავებულის ინტერესებს იცავს ადვოკატი ნათია კორკოტაძე, რომელიც დაკავებულს დღეს უნდა შეხვდეს.
„9 აპრილის ახალგაზრდული შტაბის“ წარმომადგენლის ჯაბა ჯიშკარიანის განცხადებით გოგიჩაიშვილი სახლიდან აიყვანეს.

Levan Gogichaishvili Leader of the Youth Organization HQ for April 9 Was Detained
Last night Levan Gogichaishvili, a leader of Youth Organization HQ for April 9 was detained. This information was released by Nana Kakabadze, a representative of the Public Defender. According to her, Gogichaishvili is accused of his involvement in the incident following the birthday party of Irina Batiashvili, daughter of Irakli Batiashvili, a member of an opposition party. The incident took place in Tskneti, at the outskirts of Tbilisi between some boys who had left the party. Davit Lezhava one of them was wounded during the incident.
According to Nana Kakabadze, Gogichaishvili was moved to the building of the Ministry of Internal Affairs from the Old Tbilisi Police Station. Natia Korkotadze, a lawyer of Gogichaishvili is going to meet him today.
According to Jaba Jishkariani, one of the representatives of Youth Organization HQ for April 9, Gogichaishvili was detained in his own home.