პოლიციასთან მომხდარი ინციდენტის დროს დაკავებული ახალგაზრდების ნახვის უფლებას დეპუტატები დღეს მიიღებენ
15 ივნისს პოლიციის სამმართველოსთან მომხდარი ინციდენტის დროს დაკავებული ახალგაზრდების მონახულების უფლებას დეპუტატები დღეს მიიღებენ.
ამის შესახებ ბიუროს დღევანდელ სხდომაზე პარლამენტის თავმჯდომარე დავით ბაქრაძემ განაცხადა და აღნიშნა, რომ შესაბამის თანხმობას დღეს გასცემს, დეპუტატებს კი დღესვე ან ხვალ შეეძლებათ საპატიმროში შესვლა.
მისივე განცხადებით, ამ ახალგაზრდების ჯანმრთელობის მდგომარეობაზე ბევრი კითხვა არსებობს საზოგადოებაში და აუცილებელია, საკითხს მეტი გამჭვირვალობა მიეცეს.
დეპუტატები წინასწარი დაკავების საკნებს მოინახულებენ, სადაც ადმინისტრაციული წესით დაკავებული პირები არიან განთავსებული; გარდა ამისა, სასჯელაღსრულების დეპარტამენტის #8 დაწესებულებაში გლდანის საგამოძიებოიზოლატორშიც შევლენ.
15 ივნისს პოლიციის სამმართველოსთან მომხდარი ინციდენტის დროს დაკავებული პირების მონახულების საკითხი გასულ კვირაში პარლამენტის სხდომაზე დადგა. ითქვა, რომ დაკავებულებს დეპუტატები დიმიტრი ლორთქიფანიძე და ეკა ხერხეულიძე მოინახულებენ. ამასთან იგივე უფლებას ითხოვს დეპუტატი გია ცაგარეიშვილი.

Today MPs Will Be Able To See The Detainees During the Incident Near the Police Department
Today, the MPs will be able to visit the young people detained during the incident near the Tbilisi Police Main Department on June 15.
Speaker of the Parliament of Georgia Davit Bakradze announced about it at the session today and he added that he would release corresponding permissions on MPs today and tomorrow MPs will be able to visit detention settings.
Davit Bakradze stated that society has many questions regarding the health conditions of the detainees and more transparency is necessary in the field.
The MPs will visit the cells of the pre-trial detention where people charged under administrative law are placed. Besides that, they plan to visit Gldani investigation detention setting N 8 within the Penitentiary Department.
On June 15, the MPs raised the question on visiting the detainees during the incident in front of the Police Department last week. Dimitri Lortkipanidze and Eka Kherkheulidze from the ruling party will visit the detainees. Gia Tsagareishvili from the parliamentary minority is also requesting the right to visit the detention setting.