ახალგაზრდული ორგანიზაციის წარმომადგენლებმა ჩეხეთის საელჩოსთან აქცია გამართეს
ოპოზიციური პარტიების ახალგაზრდული ორგანიზაციების წარმომადგენლებმა ჩეხეთის საელჩოსთან აქცია გამართეს.
„კონსერვატიული პარტიის“ ახალგაზრდული მოძრაობის წარმომადგენელმა ლადო ბულბულაშვილმა განაცხადა, რომ აქციის მონაწილეები აპროტესტებენ იმ ფაქტს, რომ ჩეხეთის ელჩი განცხადებებს ცალმხრივი ინფორმაციის საფუძველზე აკეთებს.
ბულბულაშვილის თქმით, ელჩის შეფასება, თითქოს პარლამენტთან გამართული აქციის დროს ოპოზიციის წარმომადგენლები კრიმინალებივით იქცეოდნენ, სინამდვილეს არ შეესაბამება.
„ჩეხეთის ელჩს აქვს ცალმხრივი ინფორმაცია, რაც ხელს უშლის, ობიექტური განცხადებების გაკეთებაში. მოვუწოდებთ ელჩს დაინტერესდეს 15 ივნისს პოლიციის სამმართველოსთან მომხდარი მოვლენებით, ნახოს კადრები და მხოლოდ ამის შემდეგ გააკეთოს შეფასებები“ - აცხადებს ბულბულაშვილი.

Members of Youth Parties Held Demonstration in front of the Embassy of Czech Republic
Members of youth organizations of opposition parties held demonstration in front of the Embassy of Czech Republic.
Lado Bulbulashvili, representative of the youth branch of the Conservative Party, stated that demonstrators protest the statements of the Ambassador of Czech Republic because they are based on partial information.
Bulbulashvili said that the Ambassador assessed the behavior of opposition members as criminal act, though it is not right.
“The Ambassador of Czech Republic was provided with partial information and it prevents him from making unbiased statements. We suggest the Ambassador to study and see the video-recordings of the incident of June 15; after that he will make impartial statements,” said Bulbulashvili.