სოციალური დახმარების სამსახურის უფროსი უკმაყოფილო მოხუცს უმწეოთა სასადილოდან გაგდებით დაემუქრა
სოციალურად დაუცველი 75 წლის ვარდიკო ბოსტოღანაშვილი, დედოფლისწყაროს გამგეობის სოციალური დახმარების სამსახურის უფროს, ლევან ჯამალაშვილს მუქარაში ადანაშაულებს.
მოხუცის განცხადებით, რამდენიმე დღის წინ, ერთჯერადი ფულადი დახმარების გაწევის თხოვნით ლევან ჯამალაშვილს მიმართა, რომელმაც იგი სამუშაო ოთახიდან გააგდო. ბოსტოღანაშვილის თქმით, ჯამალაშვილი დაემუქრა, თუ გამგეობაში დახმარებისათვის კიდევ მოხვალ, უფასო სასადილოშიც აღარ შემოგიშვებო.
ლევან ჯამალაშვილი ბრალდებებს უარყოფს, თუმცა უნდა აღინიშნოს, რომ ეს არ არის პირველი შემთხვევა, როცა სოციალურად დაუცველი ადამიანი სოციალური დახმარების სამსახურის უფროსს ზეწოლაში ადანაშაულებს.

Head of Social Agency Threatens Dissatisfied Old Person by Kicking Out From the Canteen for Impoverished People
Socially excluded 75-year-old Vardiko Bostoghanashvili blames Levan Jamalashvili, head of Dedoplistskaro district Social Agency, for having threatened him.
The old man said he had applied to Levan Jamalashvili for money allowance several days ago but the local official kicked him out of his office. Bostoghanashvili said Jamalashvili had threatened he would not allow him to enter the free canteen for impoverished people if he visits the local administration next time.
Levan Jamalashvili denies accusations against him though it is not first fact when socially excluded person blames the head of the Social Agency for oppression.