ბათუმის დრამატული თეატრის წინ საპროტესტო აქცია მიმდინარეობს
ამ წუთებში ბათუმის დრამატული თეატრის წინ ე.წ. ხოფას ბაზრობის მოვაჭრეების საპროტესტო აქცია მიმდინარეობს.
აქციის მონაწილეები ბაზრობის გასხვისებას აპროტესტებენ. ბაზრობა, დაახლოებით, ორი კვირის წინ გასხვისდა. ქონება, რომელიც ფინანსთა სამინისტროს ბალანსზე იყო, 100-პროცენტიანი წილით ერთ-ერთ კომპანიას გადაეცა.
ბაზრობის მოვაჭრეები აცხადებენ, რომ ისინი უმუშევრები რჩებიან. დღეს პროტესტის ნიშნად მათ ბაზრობა არ გააღეს.
აქციის მონაწილეებთან სასაუბროდ აჭარის ფინანსთა და ეკონომიკის მინისტრი ვაჟა ბოლქვაძე მივიდა. იგი ცდილობდა, მოვაჭრეებისთვის განემარტა, რომ ბაზრობას პროფილი არ ეცვლება და მათ კვლავაც ექნებათ მუშაობის საშუალება.
აქამდე ბაზრობის მფლობელი ილია ანანიძე იყო, რომელიც უკვე ერთი წელია, პატიმრობაშია. მას სახელმწიფოსთვის გადასახადების დამალვა ედება ბრალად.
დღევანდელ აქცის პოლიტიკოსებიც შეუერთდნენ. ადგილზე იმყოფებოდნენ „რესპუბლიკელები“ და „ეროვნული ფორუმის“ წარმომადგენლები.

Demonstration Is Held in front of the Batumi Dramatic Theatre
At this moment traders of the so-called Khopa market are holding a demonstration in front of the Batumi Dramatic Theatre.
Demonstrators protest selling the market. The market was sold about two weeks ago. 100 % of the property, which was on the balance of Ministry of Finance, was assigned to a company.
Market traders state that they will be left without work. Today they did not open the market in protest.
Vazha Bolkvadze, Minister of Finance of Adjara Autonomous Republic, came to negotiate with demonstrators. He tried to explain to them that the profile of the market would not change and they would be able to work there.
Former owner of the market was put in prison one year ago. He is convicted for hiding taxes from the state.
Politicians joined the demonstration today. There are representatives of the Republic Party and the National Forum.