ხულიგნობის ბრალდებით მკლავჭიდში ევროპის ჩემპიონი გიორგი ჩაკვეტაძე დააკავეს
გუშინ, გურჯაანის მუნიციპალიტეტის გამგეობის შენობის წინ მომხდარი ინციდენტის შემდეგ, შს გურჯაანის სამმართველოს თანამშრომლებმა ხულიგნობის ბრალდებით მკლავჭიდში ევროპის ჩემპიონი გიორგი ჩაკვეტაძე და შპს „ჩიორას“ მფლობელის შვილი ზაზა ლაზაშვილი დააკავეს.
დაკავებულის ადვოკატმა განაცხადა, რომ ჩაკვეტაძე ინციდენტის დროს დაპირისპირებულ ახალგაზრდებს მხოლოდ აშველებდა და ჩხუბში თავად არ მონაწილეობდა. აღნიშნულს თვითმხილველებიც ადასტურებენ, რომლებიც გამგეობის და სხვადასხვა სამსახურების თანამშრომლები არიან, მაგრამ პოლიციამ მათ დაკითხვაზე უარი განაცხადა.
ინციდენტის მიზეზად ზაზა ლაზაშვილსა და მისი შეყვარებულის ნათესავს შორის დაწყებული კამათი სახელდება, რომელიც მოგვიანებით ფიზიკურ შეურაცხყოფაში გადაიზარდა. კახეთის საინფორმაციო ცენტრისთვის ცნობილი გახდა, რომ ლაზაშვილის შეყვარებული მოსკოვის შსს-ს გავლენიანი თანამდებობის პირის შვილია. დაკავებულის ახლობლები გამოძიების ტენდენციურობას და მიკერძოებას სწორედ ამას უკავშირებენ.
რაიონული სასამართლო დაკავებულთათვის წინასწარი აღკვეთის ღონისძიების შეფარდების საკითხზე დღეს იმსჯელებს.

Champion of Europe in Arm-Wrestling Giorgi Chakvetadze Was Arrested for Hooliganism
Yesterday, after the incident in front of Gurjaani district administration building, Gurjaani  district policemen detained Champion of Europe Giorgi Chakvetadze and son of Chiora Ltd’s owner Zaza Lazashvili.
Attorney of the detainees stated that Chakvetadze was trying to part the quarreling young people. The witnesses, employees of the district administration and different offices, also confirmed the same but the police refused to interrogate them.
The incident started after the dispute between Zaza Lazashvili and a relative of his girl-friend. Later, the arguement turned into physical assault. The Kakheti News Center found out that the girl-friend of Lazashvili was a daughter of high-ranking official of the MIA of Russia. Relatives of the detainee connect partiality of the investigation with it.