სოფელ ზემო მაჩხაანის მოსახლეობა სასმელი წყლის მოთხოვნით საპროტესტო აქციების დაწყებას გეგმავს
სიღნაღის რაიონის სოფელ ზემო მაჩხაანის მოსახლეობა სასმელი წყლის მოთხოვნით საპროტესტო აქციების დაწყებას გეგმავს.
ადგილობრივების განცხადებით, სასმელი წყალი წლების განმავლობაში არ მიეწოდებათ. მათივე თქმით, ხელისუფლება წინასაარჩევნოდ სოფლის მოსახლეობას სასმელი წყლის პრობლემის მოგვარებას არაერთხელ დაპირდა, მაგრამ უშედეგოდ. ადგილობრივები იმასაც ამბობენ, რომ სასმელი წყლის პრობლემის მოსაგვარებლად სხვადასხვა დროს რაიონული ბიუჯეტიდან თანხებიც გამოიყო, მაგრამ სოფელში არანაირი სამუშაოები არ ჩატარებულა.
ზემო მაჩხაანის მაცხოვრებლების პრეტეზნიებს სიღნაღის მუნიციპალიტეტის გამგეობაში არასწორი უწოდეს. გამგეობის ინფორმაციით, აღნიშნულ სოფელში წყლის სისტემის რეაბილიტაციისათვის თანხები არ გამოყოფილა.

Population of Zemo Machkhaani Village Will Request Drinking Water at Rallies
The population of the village of Zemo Machkhaani in Sighnaghi district is going to start rallies to demand drinking water.
Locals say they have not been supplied with drinking water for many years. During the pre-election campaigns the government used to promise villagers to resolve the problem but in vain. Locals say funds were allocated for the resolution of the water problem in their village at different times but nothing has been done yet.
Officials of the Sighnaghi district administration say the complaints of the residents of Zemo Machkhaani are false. They said the funds had never been allocated at the local budget.