მარტოხელა პენსიონერი „ენერგო-პრო ჯორჯიას“ წინააღმდეგ
მარტოხელა პენსიონერ ვალენტინა ნიკიფოროვას ელექტროენერგია თვეზე მეტია არ მიეწოდება. მიზეზი გასული წლის აგვისტოში არასწორად დარიცხული 203 ლარის გადაუხდელობაა.
„ზედმეტი თანხა დამარიცხეს, შეუძლებელია მხოლოდ ტელევიზორმა და ერთმა ნათურამ თვეში 200 ლარის ელექტროენერგია გამოიმუშაოს“, -ამბობს ის.
პენსიონერი უკმაყოფილოა „ენერგო-პრო ჯორჯიას“ თანამშრომლებითაც. მისი თქმით, „ენერგო-პრო-ჯორჯიას“ დაცვის თანამშრომლებმა უხეშად მოექცნენ, როცა სამსახურის უფროსთან პრობლემის გადაჭრისათვის შეხვედრა მოითხოვა.
აღნიშნულ საკითხზე კომენტარს არ აკეთებს „ენერგო-პრო-ჯორჯიას“ საზოგადოებასთან ურთიერთობის სამსახურის უფროსი.
მოქალაქე ენერგოკომპანიის ხელმძღვანელობას ვითარების გარკვევას, ან უკიდურეს შემთხვევაში დავალიანების ეტაპობრივრივად დაფარვას თხოვს.

Lonely retired person Valentina Nikiporova has not been supplied with electricity for more than one month. The reason for the problem is unpaid 203 GEL that was allocated on her bill illegally in August of 2008.
“They allocated extra sum on my bill. One TV Set and one bulb could not use electricity for 200 GEL,” she said.
The retired woman also complains about the personnel of the Energo-Pro Georgia; she said they were rude to her when the old woman requested meeting with the head of the office.
Spokesperson of the Energo-Pro Georgia does not comment on the fact.
The old woman requests the board of the Energy Distribution Company to find out the situation and if the debt is lawful, she requests to allow her to pay the debt step-by-step.