სახალხო დამცველმა მთავარ პროკურორს რეკომენდაციით მიმართა
სახალხო დამცველმა შეისწავლა სხვადასხვა პოლიტიკური მოძრაობის წევრებისათვის პოლიციის თანამშრომლების მიერ ავტომობილების ჩამორთმევის ფაქტები.
„საქმეების შესწავლის შედეგად იქმნება საფუძვლიანი ეჭვი, რომ პოლიციის თანამშრომლები მოქმედებდნენ პოლიტიკური ანგარიშსწორების მოტივით, რაც გამოიხატა სამართალდამცავების მხრიდან  მითითებული პირებისადმი საკუთრებით სარგებლობის უფლების არამართლზომიერ შეზღუდვაში“, - აცხადებენ სახალხო დამცველის ოფისში.
სახალხო დამცველს მიაჩნია, რომ პოლიციის თანამშრომლების მხრიდან ადგილი ჰქონდა სამსახურეობრივი უფლებამოსილების გადამეტებას და სისხლის სამართლის კოდექსის 156-ე (დევნა) მუხლებით გათვალისწინებულ დანაშაულის ნიშნების შემცველ ქმედებებს.
სახალხო დამცველმა სათანადო მასალები შემდგომი რეაგირებისათვის საქართველოს მთავარ პროკურორს გაუგზავნა.

The Public Defender of Georgia Gave a Recommendation to the Chief Prosecutor of Georgia
The Public Defender of Georgia studied the cases of the police confiscating the cars of members of various political parties.
“We assume based on the case study that the aim of the police officers was political reprisal. Therefore, they confiscated the property of those people unlawfully,” stated the office of Public Defender of Georgia.
The Public Defender of Georgia concluded that the police officers exceeded their power. He also sees indications of crime proscribed by Article 156 of the Criminal Code of Georgia.
The Public Defender sent the case materials and his recommendations to the Chief Prosecutor’s Office.