ტელეკომპანია „იმედიდან“ ჟურნალისტებისა და ტექნიკური პერსონალის ნაწილი დაითხოვეს
კერძოდ, სამსახურიდან თეა თუაშვილი, ნინო მამალაძე, თიკო ფეიქრიშვილი, ნინო კვირიკაშვილი, აგრეთვე, ოპერატორების, ტექნიკური პერსონალის ნაწილი და „იმედის დილის“ შემოქდებითი ჯგუფი გაათავისუფლეს.
კულუარული ინფორმაციით, თანამშრომელთა გათავისუფლების იდეა ჰოლდინგის ხელმძღვანელს, გიორგი არველაძეს ეკუთვნის, რომელსაც მიაჩნია, რომ „უკვე დროა, ძველი კადრები ახალი სახეებით შეიცვალონ“.
იმედის ყოფილი ჟურნალისტებისგან დამატებითი ინფორმაციის მიღება ამ ეტაპზე ვერ ხერხდება, რადგან მათ ნაწილთან დაკავშირება შეუძლებელია, მეორე ნაწილი კი კომონეტარისგან თავს იკავებს.
საინფორმციო სამსახურის ხელმძღვანელი ნანა ინწკირველი აცხადებს, რომ საქართველოში არ იმყოფება.
„ორი კვირაა, შვებულებაში ვარ და საქართველოში არ ვიმყოფები. არ ვიცი, რა ხდება, ეს ამბავი ჩემთვის უცნობია“, - განაცხადა ნანა ინწკირველმა.

Part of Journalists and Technical Personnel Was Dismissed from TV Company “Imedi”
More precisely, Tea Tuashvili, Nino Mamaladze, Tiko Peikrishvili, Nino Kvirikashvili, cameramen, part of technical personnel and team of “Imedis Dila” (morning program) were dismissed.
According to the unreliable information, the idea belongs to Giorgi Arveladze, new head of the holding who thinks that “it is high time to change old faces with new ones.”
Former journalists of Imedi do not provide additional information about the fact yet because it is impossible to get in touch with part of them and another part does not want to comment on the fact.
Nana Intskirveli, head of the news room of the Company, said that she is not in Georgia.
“I have not been in Georgia for two weeks; I am on vacation; so I do not know what is going on in the company,” said Nana Intskirveli.