ქიბარ ხალვაში: „კახეთის ვიცეგუბერნატორმა ჩვენი მანქანა მიითვისა“
ბიზნესმენი ქიბარ ხალვაში კახეთის გუბერნატორის პირველ მოადგილეს გიორგი სიბაშვილს კომპანია „პრიზას“ ქონების მითვისებაში ადანაშაულებს.
როგორც ხალვაშმა განაცხადა, სიბაშვილი კომპანია „პრიზას“ კუთვნილი, „შევროლეს“ მარკის მანქანით დადის, რომლითაც მისი მეუღლე სარგებლობდა.
„მანქანა, რომლითაც სიბაშვილი გადაადგილდება, ორი წლის წინ არის ნაყიდი, თუმცა თითქმის ახალია. კომპანიამ მასში 26 ათასი აშშ დოლარი გადაიხადა. სიბაშვილმა „პრიზას“ ავტოპარკიდან მანქანა გვიან ღამით თავად წაიღო“, - აცხადებს ქიბარ ხალვაში.
კახეთის გუბერნატორის პირველი მოადგილე განმარტავს, რომ მანქანა მეგობრისგან აქვს ნათხოვი, თუმცა არ აკონკრეტებს ვისგან. მანქანაზე არაოფიციალურად არის მიმაგრებული კახეთის გუბერნატორის ადმინისტრაციის კუთვნილი მანქანის „ნისან პატფაინდერის“ სანომრე ნიშანი KAX-300. ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაციის იურისტის თამარ გურჩიანის განმარტებით, სიბაშვილს სატრანსპორტო საშუალება უნდა ჩამოართვან და დააჯარიმონ, მაგრამ საპატრულო პოლიცია დარღვევაზე რეაგირებას არ ახდენს.

Kibar Khalvashi: “The Vice –Governor of Kakheti Region Misappropriated Our Car”
Businessman Kibar Khalvashi accuses Giorgi Sibashvili, the deputy Kakheti regional Governor in misappropriating the property of the Company ”Priza”.
According to Khalvashi, Sibashvili drives the car “Chevrolet” which belonged to his company “Priza”. He says his wife was driving that car.
“The car was bought two years ago, but it is still new. The company paid 26 000 USD for it. Sibashvili took this car from the company’s auto park late at night”, said Kibar Khalvashi.
Deputy Kakheti Regional Governor clarified that he had borrowed the car from his friend, but he did not say the name of his friend. The state number KAX-300 of the regional administration’s car was illegally fixed on the Chevrolet.  Tamar Gurchiani, the lawyer for the Young Lawyers Association says the car must be confiscated and Sibashvili should be fined; however the police do not pay attention to this fact.