მოძრაობა ,,შემოგვიერთდი“ პოლიტპატიმრების დასაცავად ბრძოლას გააგრძელებს
ორგანიზაციათა კოალიცია „შემოგვიერთდი“, დღეს მოძარობად ჩამოყალიბდა. მოძრაობა პოლიტპატიმრების დასაცავად შეიქმნა, თუმცა მხოლოდ ამ თემით არ შემოიფარგლება. ისინი მუშაობას უკანონოდ დაკავებული ადამიანების დაცვის გარდა სოციალურად გაჭირვებული ადამიანების დაცვის კუთხითაც წარმართავენ. „შემოგვიერთდი“ აპირებს სასამართლო სფეროში არსებული პრობლემების შესწავლასა და მათზე რეაგირებას. ორგანიზაციის თავმჯდომარე თიკო ნიბლოშვილის განცხადებით, სასამართლო კვლავაც რჩება აღმასრულებელ ხელისუფლებაზე დამოკიდებულ ორგანოდ და ამ სფეროში, მთავრობის არაერთი შეპირების მიუხედავად, დიდი ხანია არაფერი შეცვლილა.
ორგანიზაციასთან თანამშრომლობს იურისტი აკაკი დარასელია. მისი თქმით მოძრაობა აპირებს საფუძვლიანად შეისწავლოს უკანონოდ ჩამორთმეული და მითვისებული ბიზნესის საკითხები. ამგვარი საქმეების ნიმუშად იურისტი „ელიტ-ელექტრონიქსის“ საქმეს ასახელებს.
მოძრაობისთვის პრიორიტეტული მერიის საქმიანობის მონიტორინგი და დარღვევების გამომზეურებაა. აკაკი დარასელიას თქმით მერიაში არსებობს გამდიდრების უკანონო გზები და მოძრაობის წევრები ამ სქემებს სულ მალე გამოააშკარავებენ.
ორგანიზაციაში აცხადებენ, რომ საქართველოში მოქმედებს შერჩევითი სამართალი. ამის მაგალითად კი ასახელებენ ერთი მხრივ უკანონო პატიმრებს, როგორებიც არიან: ვაკო გრძელიშვილი, მამუკა შენგელია, დიტო დარასელია, რომელნიც კვლავ ციხეში არიან, მეორე მხრივ კი ე. წ. „ნაციონალ დამნაშავეებს“, რომლებიც მოძრაობის წარმომადგენელთა განცხადებით, უკეთეს შემთხევავაში, მინიმალურ სასჯელს იხდიან.
მოძრაობა „შემოგვიერთდი“ უკანონობის წინააღმდეგ ბრძოლას კანონით დაშვებული ყველა შესაძლო ფორმით გააგრძელებს.

The coalition of organizations “Join us” was established as a movement today. This movement was established to protect political prisoners, but they will not focus only on those cases. They will also protect socially disabled people. This movement is going to study the problems in the court and to react on those problems. According to the head of the organization, Tiko Nibloshvili the court still depends on the executive government; despite many promises of the government, nothing has changed in this system.
The lawyer Akaki Daraselia collaborates with the organization. According to him, this movement is going to study the cases of illegally confiscated and misappropriated businesses in the country. The lawyer added that one of similar cases is “Elite Electronics” which ceased its activities.
The priority of the movement is monitoring of the activities of the City Hall. According to Akaki Daraselia, there are illegal ways of enrichment in the City Hall and the members of the movement will unleash these facts soon.
The organization states that there is optional justice in Georgia. They mentioned the examples: arbitrary detainees Vako Grdzelishvili, Mamuka Shengelia, Dito Daraselia, who are still in prison, and on the other hand so called “national criminals” who serve minimal terms for grave crimes.
The movement “Join Us” will continue struggle against everything illegal with all possible legal ways.