სამუშაო საათებში ჩინოვნიკები „ოდნოკლასნიკებში“ ერთობიან
ორდღიანი დაკვირვების შედეგად კახეთის საინფორმაციო ცენტრმა გაარკვია, რომ კახელი ჩინოვნიკები სამუშაო საათებში „ოდნოკლასნიკებში“ ერთობიან.
მაგალითად, გუშინ, სამუშაო საათების დასრულებამდე, როცა ჩვენი ექსპერიმენტის შედეგად თელავში მცხოვრები რამდენიმე ადამიანი თელავის საკრებულოს თავმჯდომარესთან ლევან ახალაურთან შეხვედრას ცდილობდა, ახალაური „ოდნოკლასნიკებში“ ერთობოდა. სამუშაო საათებში გუშინაც და დღესაც ამავე საიტზე ერთობოდნენ გურჯაანის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს თავმჯდომარე ზაქარია იაგანაშვილი და სხვა ჩინოვნიკები: ლექსო მათეშვილი – სიღნაღის გამგებლის პირველი მოადგილე; ფიქრია წერეთელი – კახეთის გუბერნატორის ადმინისტრაციის მთავარი სპეციალისტი; იმედა კევლიშვილი – თელავის საკრებულოს იურისტი; ნინო კოშაძე – გურჯაანის გამგეობის პრესმდივანი; ნუკრი შანშიაშვილი – დედოფლისწყაროს რაიონის გამგებლის მოადგილე და სხვები.
უნდა აღინიშნოს, რომ ხელისუფლების მიერ მართულმა ტელევიზიებმა საზოგადოებას „ოდნოკლასნიკების“ დატოვებისაკენ არაერთხელ მოუწოდეს. თუმცა, როგორც აღმოჩნდა, რიგით ჩინოვნიკებთან ერთად ხელისუფლების პირველი პირები სამუშაო საათებშიც კი ამ საიტზე ერთობიან.

Kakheti News Center monitored the Russian social network during two days and found out that governmental officials in Kakheti Region visit “Odnoklasniki.ru” in working hours.
For example, yesterday, during working hours several people from Telavi district tried to meet Levan Akhalauri, chairperson of the Telavi Municipality Board when the latter was entertaining on the social network “Odnoklasniki.ru”. Yesterday and today Zakria Iaganashvili, chairperson of the Gurjaani municipality board and other officials, Lekso Mateshvili- Sighnaghi district deputy governor, Pikria Tsereteli – chief specialist of Kakheti regional governor’s administration, Imeda Kevlishvili – lawyer of Telavi municipality board, Nino Koshadze – spokesperson of the Gurjaani district administration, Nukri Shanshiashvili – Dedoplistskaro district deputy governor and others.
It must be noted that the TV-Companies controlled by the government called upon the society to quit the social network “Odnoklasniki.ru” several times but in fact not only officials of regional authorities but high-ranking officials from the central government also visit the website in working hours.