„გურჯაანის გამგეობა საბიუჯეტო თანხებს ნათესავებზე ხარჯავს“
მოძრაობა „სამართლიანი საქართველოსთვის“ გურჯაანის რაიონული ორგანიზაცია ადგილობრივ ხელისუფლებას საბიუჯეტო თანხების არამიზნობრივ ხარჯვაში ადანაშაულებს.
დღეს გამართულ პრესკონფერენციაზე მოძრაობის წევრმა ლევან ხაზიურმა განაცხადა, რომ გურჯაანის მუნიციპალური ბიუჯეტი სოციალურად გაჭირვებულებისთვის ერთჯერადი ფინანსური დახმარების და მკურნალობისათვის საჭირო ხარჯებს ითვალისწინებს, თუმცა გამგეობა ამ დახმარებებს მხოლოდ ნათესაური ნიშნით გასცემს.
მოძრაობა „სამართლიანი საქართველოსთვის“ გურჯაანის ორგანიზაციის წევრთა ბრალდებებს კატეგორიულად უარყოფს გურჯაანის მუნიციპალიტეტის გამგებელი გიორგი ჩივიაშვილი. „ვინც ამას ამბობს, ჭკუანაღრძობი ადამიანია. არასერიოზული ადამიანების მიერ ჩატარებულ პრესკონფერენციაზე გამოთქმულ ბრალდებებზე რა კომენტარი უნდა გავაკეთო? თუ აქვთ ასეთი ფაქტები, პრესკონფერენცია კი არ უნდა ჩაატარონ, შესაბამის ორგანოებს მიმართონ და დანაშაულის გამოძიება მოითხოვონ“, - განაცხადა გიორგი ჩივიაშვილმა.

Gurjaani based organization “Movement for Fair Georgia” blames local authority for unreasonable expenditure of budget sums.
Today, Levan Khaziuri, member of the Movement, stated at the press conference that there are funds for single social allowances and medical treatment of socially disabled people in Gurjaani district; however, officials of the district administration assist only relatives.
Giorgi Chiviashvili the Gurjaani district governor denies the accusations of the members of the ”Movement for Fair Georgia”. “He is stupid who said it. How can I comment on the complaints mentioned by unserious people at the conference? If they have such proofs, they should appeal to the corresponding institutions and request investigation instead giving press conferences,” said Giorgi Chivashvili.