გრემისხევიდან გატაცებულ 16 ქართველს ქართულ მხარეს 1,5 საათში გადმოსცემენ
დუშეთის რაიონის სოფელ გრემისხევიდან გატაცებული 16 ქართველი გათავისუფლებულია. შს სამინისტროს ანალიტიკური დეპარტამენტის უფროსის შოთა უტიაშვილის განცხადებით, დაკავებულების გადმოცემა დაახლოებით საათნახევარში განხორციელდება. „დაგვიკავშირდნენ და გვითხრეს, რომ დაკავებულები უკვე გაათავისუფლეს, მათ დაახლოებით საათნახევარში გადმოიყვანენ. მათი ჯანმრთელობის მდგომარეობა ჯერ უცნობია. ასევე არ ვიცით, რის საფუძველზე მოხდა მათი გათავისუფლება“, - განაცხადა უტიაშვილმა.
შეგახსენებთ, რომ ოსმა კრიმინალებმა და რუსმა ოკუპანტებმა 16 ქართველი დუშეთის რაიონის სოფელ გრემისხევის ტყეში 25 ოქტომბერს დააკავეს.

16 Georgians Kidnapped From Gremiskhevi Village Will Return In An Hour and Half
16 Georgians, who were kidnapped from the village Gremiskhevi, Dusheti District, are released already. According to Shota Utiashvili, the head of analytic department of the Ministry of Internal Affairs, they will return kidnapped people in an hour and a half.”They called us and said the kidnapped people are already free. They will be here in an hour and hald. Their health conditions are not known yet. We also do not know what compelled the Ossetian side to release the Georgian people”, tated Utiashvili.
We mention that Ossetian criminals and Russian occupants arrested 16 Georgians in the forest of village Gremiskhevi, Dusheti District on October 25.