მრავალშვილიანი ოჯახი თაღლითობის შედეგად ღია ცის ქვეშ დარჩა
დედოფლისწყაროს პოლიციის თანამშრომლებმა სოფელ სამთაწყაროში მცხოვრები გურამ ცეცხლაძის ხუთშვილიანი ოჯახი იძულების წესით საცხოვრებელი სახლიდან გამოასახლეს. აჭარიდან ჩამოსახლებული  ეკომიგრანტების ოჯახი ღია ცის ქვეშ დარჩა. ცეცხლაძეებს წასასვლელი არსად აქვთ.
როგორც გურამ ცეცხლაძემ განაცხადა, წელიწადნახევრის წინ, სამთაწყაროში მდებარე ბინა ემზარ წიკლაურისგან შეიძინა, რაშიც თანხის ნაწილი - 1000 აშშ დოლარი მაშინვე გადაიხადა, თანხის ნაწილი კი მოგვიანებით უნდა გადაეხადა. თუმცა, აღმოჩნდა, რომ იგივე ბინა წიკლაურმა სხვაზეც გაყიდა და გადაუფორმა კიდეც.
„წიკლაურის ხელწერილიც გვაქვს, სადაც ადასტურებს, რომ თანხა ნამდვილად აიღო. აღარც თანხას გვიბრუნებს და ახალი მფლობელის მოთხოვნით, პოლიციამ სახლიდანაც გამოგვასახლა“, - ამბობს გურამ ცეხლაძე.
დედოფლისწყაროს პოლიციის უფროსის განცხადებით, სახლიდან ცეცხლაძეების გამოსახლება მათ სასამართლომ დაავალათ.
ღია ცის ქვეშ დარჩენილი მრავალშვილიანი ოჯახი ვერც ბინის ქირაობას ახერხებს, რადგან ოჯახის ერთადერთი შემოსავალი სიღარიბის დაძლევის სახელმწიფო პროგრამის ფარგლებში დანიშნული საარსებო შემწეობაა.

Large family of Guram Tsetskhladze with five children from the village of Samtatskaro in Dedoplistskaro district was evicted from the house under force. Eco-migrant family from Adjara autonomous republic remained homeless. The Tseskhladzes have nowhere to go.
Guram Tsetskhladze said he had purchased house from Emzar Tsiklauri 18 months ago and paid 1 000 USD for it. He had to pay another part of the sum later. However, Tsiklauri sold and registered the same house on another person too.
“We hold notification of Tsiklauri where he confirms that he had taken the sum indeed. Now he does not return the sum to us and the police have evicted us from the house according to the request of the new owner of the house,” said Guram Tsetskhladze.
Head of Dedoplistskaro district police stated the court ordered them to evict Tsetskhladzes from the house.
The large family cannot rent a house either because their only income is allowance within the poverty reduction state program.