სახელმწიფო უწყებაში საჯარო ინფორმაციის გაცემის წესი არ იციან
სახელმწიფო ქონების აღრიცხვისა და პრივატიზების გურიის სამხარეო სამმართველო საჯარო ინფორმაციის გაცემისგან თავს იკავებს.
სამხარეო სამმართველოს „საქართველოს დემოკრატიული განვითარების კავშირმა“ საჯარო ინფორმაციის მოთხოვნით ჯერ კიდევ მიმდინარე წლის 28 ოქტომბერს მიმართა.
ამავე ორგანიზაციის იურისტის, ირაკლი პაპავას თქმით, ქონების აღრიცხვისა და პრივატიზების სამმართველოდან გამოითხოვეს „საქართველოს ქონების მართვის სამინისტროს ოზურგეთის რაიონული სამმართველოს 1998 წლის 11 თებერვლის #8/1 ბრძანებით, შპს „ასკანა“-ს 97,7% წილის გაყიდვასთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტის ასლი - კანონმდებლობის შესაბამისად დამოწმებული“.
როგორც სახელმწიფო ქონების აღრიცხვისა და პრივატიზების გურიის სამხარეო სამმართველოს თანამშრომელი გრიგოლ ხურციძე აცხადებს, მათ ეს ინფორმაცია არა აქვთ და არც უნდა ჰქონდეთ.
„არადა, წესით, ეს ინფორმაცია სწორედ ამ სამმართველოს უნდა ჰქონდეს, რადგან ის არის საქართველოს ქონების მართვის სამინისტროს ოზურგეთის რაიონული სამმართველოს სამართალმემკვიდრე. თუმცა, აღნიშნულ სამმართველოში თუ თვლიან, რომ მათ ეს ინფორმაცია არ გააჩნიათ და არც უნდა გააჩნდეთ, წერილობითი პასუხი ყველა შემთხვევაში მაინც უნდა გაგვცენ და სათანადო ადრესატზე გადაგვამისამართონ“, - ამბობს პაპავა.

Governmental Institutions Does not Know How To Release Public Information
Guria regional department for Registration and Privatization of State Property avoids release of public information.
“Union for Democratic Development of Georgia” requested public information from the regional department on 28 October 2009.
According to the lawyer of the same organization Irakli Papava, they requested copies of all documents about the sale of 97, 7 % shares of Ltd “Askana” in according to the resolution #8/1 of Ozurgeti district department of theMinistry of Property Management of Georgia issued on 11 February 1998.
Representative of Guria regional Department for the Registration and Privatization of State Property Grigol Khurtsidze said they do not have the requested information and they should not have it as well.
“However, in fact, exactly this department should release this information, because it is the legal descendent of Ozurgeti district department of the Ministry of Property Management of Georgia. Though, if this department does not have this information and even does not want to have it, they should reply to the request in written form,” said Papava.